Görüntülü Konuşma Özelliği Artık Instagram’da!

Görüntülü Konuşma Özelliği Artık Instagram’da!

Tüm dünyada ve ülkemizde sıklıkla sevilerek kullanılmakta olan en büyük sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, kullanıcıları için artık çok kullanışlı bir özellik getirilmiştir. Bu özellik sayesinde artık Instagram’da gruplarınızla ya da bireysel kişilerinizle görüntülü konuşma imkanına sahip olacaksınız.

Instagram’da Görüntülü Nasıl Konuşulur?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, kullanıcılarına sürekli olarak sunduğu yeni güncellemelerle hem daha fazla kullanıcı kitlesi kazanmaya çalışırken hem de sabit kullanıcılarına yeni kullanım alanları oluşturmaktadır. Farklı uygulamaların kullanışlı özelliklerini bir araya toplayan Instagram kullanıcıların sürekli olarak dikkatini çekmeyi başarabilmektedir.

Instagram gruplarınızla ya da bireysel olarak kişilerinizle kullanabileceğiniz bu yeni özellik, kullanım olarak da son derece basittir. Instagram’ın DM(Direct Message) üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz görüntülü arama özelliği için dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. Görüntülü arama yaparak yüz yüze görüşmek istediğiniz kişi veya kişilere ulaşabilmeniz için arama yapmadan önce en az 1 kere mutlaka DM üzerinden mesaj atmış olmanız gerekmektedir.

Instagram popüler uygulamaların en çok kullanılan özelliklerini tek bir uygulama altında toplamaya devam ediyor.

DM üzerinden mesajlaştığınız kişiler için sohbetinizin sağ üst kısmında kamera simgesi ile görüntülü arama özelliği belirecektir. Bu simgeye tıkladığınızda aramak istediğiniz kişi ya da gruplara, sizin görüntülü aramak istediğinize dair bildirim gidecektir. Karşı taraf aramayı onayladığı takdirde görüntülü arama başlamış olacaktır. Görünüm olarak bu özellik, akıllı telefonunuzun tam ekranı  yatay olarak ikiye bölünmüş şekilde görünecektir. Üst kısımda kendinizi ve alt kısımda konuştuğunuz kişi görünecektir. Dilerseniz sol üst kısımdaki butona tıklayarak görüntülü konuşmayı küçük ekran haline getirerek Instagram’da vakit geçirebilir ya da yazışmalı sohbetinize devam edebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenmiş olan F8 konferansında duyurulmuş olan bu özellik, siz dahil olmak üzere toplamda 5 kişinin aynı anda görüntülü konuşmasına imkan sağlamaktadır. Görüntülü konuşma özelliğine sahip olmak için Instagram uygulamanızın mutlaka güncel olması gerekmektedir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

2021d4 Captca Değiştir