Google URL Kaldır Aracını Kullanırken Dikkatli Olunmalı

Google URL Kaldır Aracını Kullanırken Dikkatli Olunmalı

URL kaldır aracı, önemli işlevleri ile web sitesi sahiplerinin ilgisini çeken bir yazılım olarak dikkat çekse de herhangi bir yanlış kullanım dahilinde geri dönülemeyecek gelişmelere de neden olabilecek seviyede varlık göstermektedir.

İçindekiler

Bu tür bir uygulamayı kullanmayı düşünen web sitesi sahipleri; istenilen sonuçlara ulaşma amacı gütmeden önce; Google URL kaldır aracı hakkında tüm bilgi ve detaylara sahip olmasının yanı sıra pratikte de yetenekli bir birey olmak durumundadır. Aksi takdirde de ortaya olumsuz durumlar çıkmaya da başlayacaktır.

google url kaldır aracı

Bu araç sadece acil durumlarda kendini gösteren bir uygulama olarak kullanılmaktadır. Zaten herhangi bir linke sahip olan içerikleri sildiğiniz anda gelen ilk güncelleme ile beraber tamamen ortadan kalkacak olan bir link olmasından dolayı; uzun vadede istenilen sonuçların elde edilmesi durumu da kendini gösterecektir. Yalnız durumun aciliyeti varsa ve bir an içerisinde söz konusu linkin ortadan kaldırılması da sağlanabilecektir. Yalnız bu konuda acemi durumda yer alıyor iseniz herhangi bir kalkışma içerisinde yer almayarak; Google URL aracını kullanmayı bilen bir kişinin talimatları içerisinde ilerlemeye de gayret gösterin. Böylelikle en verimli sonuçlara ulaşabilecek ve var olan linkin kısa bir zaman dilimi içerisinde de kaldırılmasını sağlayabileceksiniz.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

URL Kaldırma Aracında Dikkatli Olunmalı

Kendinize ait olan bir web sitesinde yer alan herhangi bir link içeriği girişiminde bulunmak oldukça basit bir eylem olarak görünse de ilk olarak yapmaya başladığınızda deneyimli olan kişilere danışmanızda da fayda göreceksiniz. Her web sitesi sahibi gibi Google site yöneticisine üye olduğunuzdan sonra doğrulama işlemlerini gerçekleştirerek ilk işlemi atlatmış olacaksınızdır. Üye olma ve doğrulama işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sahip olduğunuz web sitesinin kontrol paneline giriş yapabilirsiniz. Kontrol panelinde içeriklerinizin listesi yer alacaktır.

URL kaldırma aracını kullanmadan önce her detayına hakim olmalısınız.

Buna bağlı olarak da kaldırma kararı almış olduğunuz içeriği tespit ederek; URL kaldır seçeneğini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle link kaldırma talebini de ortaya koymuş olabiliyoruz. Google URL kaldır aracının çalışma sistemine bağlı olarak sadece kendi web sitelerinizde yer alan içeriklere dayalı kaldırma talebinde bulunabilmeniz mümkün olacaktır. başkasına ait bir web sitesinde yer alan uygunsuz ya da rahatsız edici içerikler hakkında herhangi bir denetleme ya da düzeltme yetkinizin olmaması dolayısıyla hamle yapmanız da mümkün değildir.

İPUCU

Web sitelerinde yer alan içeriklerin indeks alması sonrasında içerikler Google tarafından yeterli bir seviyede denetlenerek; zararlı olup olmadığı kontrol edilecek ve internet kullanıcılarına ulaşmaya devam edip etmeyeceği konusunda da kararlar verilecektir. Böylelikle Google’ın kapsamlı çalışması yeterli olacak ve aracın gerçekleştirmiş olduğu işlevleri yerine getirmek adına da faaliyet gösterdiği de gözlemlenecektir.   

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

9f0e4e Captca Değiştir