Google Street View ve Local SEO

Google Street View ve Local SEO

Google Street View, çoğu kişinin kullandığı bir harita uygulaması olduğu için bu yoldan daha çok kişiye ulaşmanız mümkündür.

İçindekiler

Google Street View Nedir?

Google Street View, 360 derecelik açılarla oluşturulmuş bir harita hizmetidir. Bu hizmet sayesinde evinizden çıkmadan da dışarıda sanal bir gezi yapabilmeniz mümkündür. Bu uygulama Türk halkı tarafından da kullanıma uygun hale getirilmiştir. İstediğiniz sokakta ya da caddede dolaşmanızı sağlayacak olan bu uygulamayı ister web üzerinden, isterseniz de mobil cihazlarınız üzerinizden kullanabilirsiniz.

Hizmetin kullanımı ilk olarak 2007 yılında ABD’de gerçekleşmiştir. Daha sonradan ise çalışmalar yapan Google, pek çok ülkeye giderek bu hizmeti vermeye başladı. Bu hizmetin en iyi şekilde sunulması için, Türkiye sokakları araba ile tek tek gezildi ve kaydedildi. Google araçlarının ulaşamadığı yerlerde ise sırt çantalarına yerleştirilen kameralar kullanıldı. Sırt çantası ile yapılan çekimler genelde dağ, kanyon gibi yüksek yerler olmaktadır.

sreet wiev çantası google

Düzenlenmeye hazır hale gelen çekimler, çevre şartlarına göre değerlendiriliyor ve uzman kişiler tarafından birleştiriliyor. Bu sayede kullanıcılar kendilerini gerçekten oradaymış gibi hissediyor. Bu uygulamayı kullanmanız için sizin yapmanız gereken tek şey, gitmek istediğiniz yeri belirlemek. Ardından gitmediğiniz yerleri hızla keşfetmeye başlayabilirsiniz. Üstelik gezintiniz sırasında pek çok mekanda keşfedebileceğinizi unutmamalısınız. Ayrıca harita üzerinden keşfettiğiniz bu mekanları ziyaret etmek isterseniz, daha önceden bu mekanları haritada gördüğünüz için daha kolay bulacaksınız.

Local SEO İlişkisi

SEO’lar kendi arasında farklı kategorilerde incelenmektedir. Bu kategori başlıklarından birisi ise Local SEO’dur. Bu kategori başlığında hizmet vermekte olan SEO’lar şehirlerarası olarak çalışmakta olup, işletmeler için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü bu hizmet sayesinde işletme yerleri, uygun fiyatlarla daha fazla müşteri kazanmaktadır. Bu kategori altında verilen hizmet, normal SEO’dan farklıdır; Çünkü bu başlık altında genelleme yapılmamaktadır.

Sadece şehirlerarası hizmet verdiği için, bu hizmetten faydalanmanız diğerlerine göre daha avantajlıdır. Bu hizmet için kullanılan araçlar arasında Google Yerel Rehberler ve Google My Business yer almaktadır. Google My Business sayesinde işlettiğiniz mekân hakkında bilgiler paylaşıp, düzenleyerek müşterilere bilgi verebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz adres aramadan çalışma saatleriniz içerisinde mekânınıza gelebilir.  Google Yerel Rehber ise haritalar ile ilgili bir sayfadır. Bu sayfa sayesinde pek çok görsele ve yoruma ulaşmak mümkündür.

Google Street View sayesinde birçok yeri internet üzerinden gezebilirsiniz.

İşlettiğiniz mekânlar için Local SEO kullanmanız, Google Street View kullanan ve bu haritalardan destek alan kişilere yardımcı olacaktır. Ayrıca size de kısa yoldan kazanç sağlayacaktır. Yani birkaç işlem yaptıktan sonra güvenilir ve işinde başarılı olan ajanslarla çalışmalardan sonra daha çok tercih edilen ve herkes tarafından bilinen bir mekân haline gelebilirsiniz. Local SEO sayesinde, Google Street View üzerinden sizin mekânınızı gören kişilerin size ya da mekanınıza ulaşabilme ihtimali daha yüksektir. 

Sizin siteniz için verdiğiniz bilgiler arasında yol tarifi olması ya da telefon numarası paylaşmanız durumunda ekstradan avantaj sağlar. Bu harita uygulaması özellikle yol tarifinde büyük bir önem taşımaktadır.

İPUCU

Bu harita uygulamasının hem web üzerinden, hem de mobil cihazlar üzerinden kullanılabiliyor olması da büyük avantaj sağlamaktadır. Yani evdeyken de dışarıdayken de rahatlıkla farklı mekânları ziyaret edebilme ihtimaliniz bulunmaktadır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

543934 Captca Değiştir