Google My Business’a Artık Video Yüklenebilecek

Google My Business’a Artık Video Yüklenebilecek

Google My Business 2018’e de yep yeni özelliklerle girdi. Özellikle 2017’de sunduğu yeniliklerle web yöneticilerini ve kullanıcıları daha fazla kendine çeken My Business beta olarak sürdürdüğü “Video ekleme" özelliğini tüm kullanıcılara açtı.

Local SEO’nun vazgeçilmez aşamalarından birisi olan My Business’ta işletme bilgileriyle ilgili olarak ne kadar fazla detay verilirse o kadar faydalı oluyor ve ziyaretçilere o iş yeri hakkında Google SERP’te daha fazla bilgi verebiliyor. Yeni video upload özelliği ile işletmeye eklenen videolar kısa zaman içerisinde haritalar ve yerel listelerde görünmeye başlayacak. 2017’nin son aylarında kullanıcılara işletmeye ait video ekleme seçeneğini de Google sunmuştu.

İşletmeme Video Nasıl Ekleyebilirim?

Google My Business kontrol paneline girip ilgili işletmenize tıklayın. Ardından sol taraftaki Fotoğraflar’a ve Videolar sekmesine gelin.

Google My Business panelinizdeki bu işlemleri gerçekleştirin.

Yüklemek istediğiniz videoyu seçin ve yükleyin. Hepsi bu kadar!

Video yükleme internet bağlantınıza bağlı olarak biraz süre alabiliyor.

 

İPUCU

Videonun uzunluğu konusunda şuanda net bir açıklama yok; Adtorium olarak biz 4 dakikadan daha fazla videoyu ekledik ve bir sınır konulmadı. Videonuz hemen görünmüyorsa 24 saat beklemeniz gerekebilir.

İşletmenizle alakalı olmayan videoları da bildirmeniz için gerekli çalışmaların devam ettiği de bildirildi.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

a42bd7 Captca Değiştir