Google Mobil Öncelikli İndeksleme Resmen Devrede

Google Mobil Öncelikli İndeksleme Resmen Devrede

Google, mobil indekslemenin daha fazla siteye yayılma sürecine başladığını duyurdu. Google, bunu kullanıma sunmanın yalnızca mobil cihazlarda ilk indeksleme için en iyi uygulamaları izleyen web siteleri olduğunu söylemiştir. Google, ilk kez mobil cihazlar için indeksleme sürecinde çok sayıda web sitesini taşımayı onayladı. Geçtiğimiz ekim ayında sınırlı sayıda sitenin taşındığı Google tarafından açıklanmıştır.

Web yöneticilere ya da site sahiplerine, sitelerinin arama konsolundaki mesajlar aracılığıyla mobil ilk indeksleme sürecine geçirildiği bildirilmiştir.

Google öncelikli mobil indekslemeyi devreye sokmuştur.

Google, “site sahipleri Mobil Googlebot’undan önemli ölçüde artan tarama oranı görecektir. Ayrıca Google, sayfaların mobil sürümlerini arama sonuçlarında ve önbelleğe alınmış sayfalarda gösterecektir” açıklamasında bulundu.

Mobil Öncelikli İndeksleme Nedir?

Google'a göre “özetlemek için tarama, dizine ekleme ve sıralama sistemlerimiz genellikle bir sayfanın içeriğinin masaüstü sürümünü kullanmıştır. Bu durumda söz konusu sürüm, mobil sürümden çok daha farklı olacağı için mobil arama yapan kullanıcılara sorun yaratacaktır. Mobil indeksleme, öncelikle mobil cihaz kullanıcılarının aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için sayfanın mobil sürümünü indeksleme ve sıralama için kullanacağımız anlamına gelmektedir.”

Yakın zamanda Google'ın resmi Türkçe blogunda da resmi açıklama yapılması bekleniyor.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

7409e7 Captca Değiştir