Google, Mart 2018 Güncellemesini Doğruladı

Google, Mart 2018 Güncellemesini Doğruladı

Google, kullanıcıların şüphe ettiği güncellemesini kabul etti; ancak web yöneticilerinin sıralamalarında herhangi bir düşüş meydana gelirse, sitelerini düzeltmek için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylemektedir.

Google, geçtiğimiz hafta arama sonuçlarındaki bazı web sitelerinin görünümünü ve sıralamasını etkileyen geniş kapsamlı bir algoritma güncellemesi gerçekleştirdiğini doğruladı. Google, Twitter’ın bu tür güncellemeleri yılda birkaç kez yaptığı ve Google’ın temel güncellemenin ardından sitenin sıralamalarını düzeltmek için yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını Twitter’da yayınladı. “Bazı siteler düşüş ya da çıkış sağlayabilir” şeklinde açıkladı.

Google’ın Twitter’daki ifadesi şu şekilde;

Her gün, Google genellikle sonuçlarımızı iyileştirmek için tasarlanmış bir veya daha fazla değişiklik yayınlamaktadır. Bazıları sadece belirli gelişmelere odaklanır, bazıları geniş değişikliklere. Geçtiğimiz hafta geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınladık. Bunları rutin olarak yılda birkaç sefer yapıyoruz.

Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, bazı siteler düşüş ya da çıkış sağlayabilir. Artık daha az performans gösteren siteler ya da sayfalar yanlış yerlerde olmayacaklar. Bunun yerine sistemlerimizde yapılan değişikliklerin, önceden ödüllendirilmiş olan sayfalardan yararlanması sağlanacaktır.

Harika içerik oluşturmaya odaklanmaktan başka daha az performans gösterebilen sayfalar için “düzeltme” şansı yoktur. Zamanla kaliteli içeriğinizin diğer sayfalara göre yükselme durumu olabilir.

[iliskiliyazi id=252]

Google’ın bu güncellemesiyle ilgili geçtiğimiz hafta sonunda bazı spekülasyonlar vardı. Bu spekülasyonları da hafta içerisinde Google doğrulamış oldu.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

2d3df6 Captca Değiştir