Google Documents Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Documents Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Docs yaptığınız çalışmaları ve belgeleri yine sizin izin verdiğiniz kişilerle paylaşmanızı sağlar. Bu özellik bir çok iş yeri ve üniversitelerde aktif olarak kullanılmaktadır.

İçindekiler
 

Google Documents Nedir?

Google Dökümanlar Microsoft programları üzerinde yaptığınız çalışmaları kaydedip üzerinde online olarak değişiklikler yapabileceğiniz programdır. Google dökümanlar ile yüklemiş olduğunuz Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını online olarak editleyebilirsiniz. Google Docs ve Google Drive ortaklaşa çalışan iki Google ürünüdür. 


Google Documents Nasıl Kullanılır?


Öncelikle her Google ürünü gibi Google Documents için de bir Gmail hesabınız olması gerekmektedir. Gmail hesabı oluşturmak için "Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur" yazımızı okuyabilirsiniz.

Öncelikle Google Documents ana sayfasına gidiniz. Google Documents ana sayfasına erişim sağlamak için tıklayabilirsiniz. Gmail hesabınız ile daha önce giriş yapmış olduğunuz için burada her hangi bi oturum açma işlemi yapmanız gerekmemektedir. 

Google Documents her yerde editleme imkanı sunar.

Google Docs ana sayfamızda daha önceden bir belge yüklemediğimiz için boş bir sayfa ile karşılaşmamız normaldir. Dilediğiniz tüm office belgelerini Google Drive üzerinden yüklediğiniz takdirde ana sayfa üzerinde herbirini görüntüleyebileceksiniz. Burada normal bilgisayar mantığı ile değişiklik yapmak istediğiniz ve ya önizlemek istediğiniz belgeyi tıklayabilirsiniz.

Office belgeleriniz üzerinde internet olan her yerde değişiklik yapmanın hayatınıza yapacağı katkıları düşünürsek vazgeçemeyeceğiniz bir ürün. İyi çalışamalar diliyoruz :)

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(2 Oy . Ortalama Puan : 3 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

1cd927 Captca Değiştir