Google’dan Yeni Alışveriş Özelliği!

Google’dan Yeni Alışveriş Özelliği!

Google, web kullanıcılarının alışveriş yapmak istedikleri durumlarda kafa karışıklığına sebep olan ve tam olarak “Nereden satın alabilirim?” sorusuna cevap niteliğinde olan bir alışveriş özelliği getirmiştir. Alışveriş özelliği sayesinde, Google’da aradığınız bir ürünü doğrudan görebilmeniz ve o ürünün satışını yapan birçok sitenin karşılaştırmasını yapabilmenizi sağlamaktadır.

Online ortamda alışveriş yapan kullanıcılara evrensel nitelikte bir kart sunan program, kullanıcıların, bilgisayar, akıllı telefon ya da sesli komut odaklı çalışmakta olan cihazlarla alışveriş yapabilmesini sağlamaktadır. Google, alışveriş eylemleri programı ile müşterilerin satın alım sürecini hızlandırmıştır. Google, yeni alışveriş eylemleri programını ortaya çıkarırken Target, Walmart, Ulta Beauty, Costco ve Home Depot gibi birçok önde gelen parekendecilerle birlikte çalışmıştır.

Google, alışveriş eylemleri programıyla müşterilerin daha hızlı işlem yapmalarını sağlamaktadır.

Google’ın Tıklama Reklamcılığı Ne Olacak?

Google, alışveriş eylemleri programı sayesinde satış başına bir komisyon almaktadır. Müşterilerin aradıkları ürünü bu program sayesinde satın almasından sonra satış üzerinden bir miktar pay alan Google’ın bu durumu şimdiye kadar uygulamış olduğu tıklama başına maliyet uygulamasından farklıdır. Eski sistem tıklama başı maliyet uygulamasında, web kullanıcıları reklamları tıklayarak web sitesini ziyaret ettiklerinde ya da Google üzerinden ilgili işletme arandığında Google’a ödeme yapılıyordu.

Google ile çalışmakta olan parekende ortaklarının söylemlerine göre Ulta, sipariş hacminin %35 arttığını, Target müşteri sepetlerinin %20 oranında arttığını ve Google’da sepet hacminin %30 oranında arttığını gözlemlemiştir. Google’ın yeni uygulaması olan alışveriş eylemleri, şu anda yalnızca ABD’de kullanılmaktadır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

e4e260 Captca Değiştir