Google’da İşletmelere İstediğiniz Puana Göre Yorum Nasıl Verilir?

Google’da İşletmelere İstediğiniz Puana Göre Yorum Nasıl Verilir?

Google’da işletmelere yorum atmak ve bu yorumların 5 yıldız üzerinden derecelendirmesini sağlamak çok kolay. Bu şekilde hem işletmeye kendi görüşlerinizi ve önerilerinizi sunabiliyor hem de farklı kullanıcılara bu işletmeyle ilgili daha önceden bilgiler verip arama sonuçlarının daha da gelişmesine yardımcı olabiliyorsunuz.

Google’da Yorum Yazmak

Telefondan yorum yazmak için Tarayıcıyı açıp ilgili firmanın ismi yazıyor ve aratıyoruz. (Kimi durumlarda ekranında daha alt tarafından işletme gözükebilir) Yayınlar sekmesinin yanındaki Yorumlar bölümüne tıklıyoruz.

İşletmeyi aratıyoruz ve Yorumlar kısmına tıklıyoruz.

Açılan ekranda yıldız bölümünden istediğiniz yıldızı işletmeye verin ve yorum yazma adımına geçin. Ayrıca bu alanda mevcut yorumları da görüp onları faydalı olanları beğenebiliyorsunuz.

Yorum ekleme ekranı

Son olarak Puan veya yorum ekle bölümünden ise dilerseniz sadece istediğiniz puanı verip işletmeyle ilgili görüşünüzü belirtebilir isterseniz hem puan verip hem de yorum yazabilirsiniz.

Son olarak ise buradan yorumunuzu belirtebilirsiniz.

Yapılacak yorumların Google'ın içerik politikasına uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Bilgisayardan yorum yazmak için öncelikle yorum atmak istediğiniz firmanın adını aratıyoruz. Ardından sağ tarafta çıkan Yorum bölümüne tıklıyoruz.

İşletmeyi aratıyoruz. Bazen "Haritalar" sonuçlarına tıklamanız da gerekebilir.

Ardından Size yukarıdaki resimde de gösterdiğimiz gibi "Ok" ile belirtilen yere tıklıyorsunuz. (Orada yazan "13 Google Yorumu" her işletmeye göre farkılık gösterecektir)

Yorum yazın bölümüne tıklayabilirisiniz. Bu ekranda şuanda daha önceden yapılan yorumlar yer almaktadır.

İşletmeyle alakalı yorumlarınızı ise gelen ekranda belirtebilirsiniz. Burada isterseniz birkaç resim ve video yükleyebilir size sonrada gelebilecek kısa soruları da yanıtlayabilirsiniz.

Yorum ve detaylara burada yer verebilirsiniz.

İPUCU

Not: Bazı durumlarda işletmeler burada listelenmeyebilir, bunun nedenleri;

  1. Algoritma, yeterince uygun bulmayabilir,
  2. İşletme kapanmış ya da hiç eklenmemiş olabilir.

[iliskiliyazi id=272]

*Ayrıca kişisel veri bağlantısı kullanarak yorum atılması da aynı wi-fiden yorum atanlarla karışmamak için önemli olacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(5 Oy . Ortalama Puan : 5 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

0f5faf Captca Değiştir