Google Adwords Hesabınız Kapatılabilir!

Google Adwords Hesabınız Kapatılabilir!

Google, yeni yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki 15 ay içerisinde ilgili reklam harcamaları kullanıcıları tarafından yapılmadıysa, önümüzdeki haftanın sonunda Adwords hesaplarını devre dışı bırakmaya başlayacak.

Bu işlem, Adwords deneyimini hızlandırmak amacıyla otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Hesapları devre dışı bırakıldığında bireysel Adwords kullanıcılarına bir e-posta bildirimi gönderilecektir. Reklam verenler, istedikleri zaman ve harcama yapmaya karar verdikleri zaman hesaplarını yeniden etkinleştirebilmektedirler. Ancak etkinleştirilme tarihinden itibaren 3 aylık süreyle herhangi bir reklam harcaması yapılmazsa, Adwords hesabı yeniden devre dışı bırakılacak.

Google Adwords, hesapların devre dışı bırakılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

15 ay boyunca harcama yapmamış olan kullanıcılar, bir sonraki haftaya kadar reklam harcamalarını gerçekleştirirlerse hesaplarının devre dışı bırakılma durumunu engelleyebilirler. Adwords hesabınız, reklam harcaması yapmamanız sebebiyle devre dışı bırakılırsa, yeniden etkinleştirebilmek için bazı adımları uygulamanız gerekecektir.

  1. Adwords hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ üst kısımda, “Ayarlar” ı ve ardından “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklamalısınız.
  3. “Tercihler” sekmesinde, hesabınızı etkinleştirmek için “Bu hesabı tekrar etkinleştir” seçeneğini işaretleyin.
  4. Eğer istenilirse, hesap bilgilerinizin de güncellenmesi gerekebilir.

Google Adwords hesabınızı yeniden etkinleştirdikten sonra 24 saat boyunca, hesabınızın iptal edildiğini bildiren bir uyarı görmeye devam edebilirsiniz. Bundan dolayı endişelenmenize gerek yoktur.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

43ee0b Captca Değiştir