Facebook “Son Dakika Haberleri” Etiketini Kullanmaya Başladı

Facebook “Son Dakika Haberleri” Etiketini Kullanmaya Başladı

Facebook, kullanıcılarının haber makalelerini kullanma şeklini ince ayar yapmak için yeni bir girişimde bulunmaktadır. Geçtiğimiz kasım ayında site, küçük bir grup yerel ve ulusal yayıncıya öykülerine “Son Dakika Haberleri” etiketi ekleyebilme imkanı vermiştir. Bugünden başlayarak, Facebook, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa ve Avustralya’da 50’den fazla ek yayıncıya koşulan “Breaking News” etiket testini de genişletmektedir.

Kaynak: Facebook Blog

Facebook ürün yöneticisi Joey Rhyu, sitenin haber bloğunda “Genişleme başarılı olursa, daha fazla yayıncı ekleyebiliriz” şeklinde yazmıştır. Duyuruya göre, etikete erişimi olan yayıncılar anında makaleler, mobil ve web bağlantıları Facebook canlı videoları içerebilmektedir. Facebook, yayıncıların etiketi günde bir kez kullanabileceğini ve bir hikayeye 6 saate kadar dahil edilmesini seçebileceğini söylemektedir.

Yayınlar Haber kaynağında görünecek ve yayıncıların etiketli yayınlarının performansını nasıl izleyebildiklerini görebilmek adına Sayfa içeriklerinde bilgi olacaktır. Okuyucular, bir gönderinin sağ üst köşedeki açılır menüsüne tıklayarak haberleri kırmak için bir öykü düşünmedikleri zaman geri bildirim sağlayabileceklerdir. Bu geri bildirim, son dakika haberlerini gösterme şekline yardımcı olacaktır. Bu ilk testten ortaya olumlu sonuçlar çıkmıştır. Bu sonuçlara göre;

  • Tıklama oranında %4 artış
  • Beğenilerde %7 artış
  • Yorumlarda %4 artış
  • Paylaşımlarda %11 artış

şeklinde sonuçlar ortaya çıkmıştır. Facebook’taki son dakika haberlerine dikkat çekmek, insanların önemli bilgiler almasına yardımcı olacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

1ae75a Captca Değiştir