Facebook Blueprint Nedir?

Facebook Blueprint Nedir?

Hayatın her yönüyle dijitalleştiği bir dünyada günlük hayatımızın vazgeçilmez ihtiyaçlarından olan alışverişte bu dijitalleşmeden nasibini almış, online ortama tüm imkanlarıyla taşınmış durumda. Bunun farkında olan firma ve şirketlerde daha aktif bir sanal ticaret ağı kurabilmek için donanımlarını bu şekilde geliştirmeye başlamış durumda. Bu ihtiyacın farkına varan Facebook, kullanıma soktuğu Blueprint uygulamasıyla bu ticaret sürecinde yer alacak olan tüm elemanları bilgilendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlamıştır.

İPUCU
Facebook Blueprint, Facebook ve İnstagram'da pazarlama hakkında son teknoloji ve ileri eğitim uygulamalarıyla genel bir eğitim sürecine tabî tutulduğunuz ve bunun sonunda da sertifikanızı aldığınız bir programdır.

 

En iyi reklamcılık uygulamalarını çevrimiçi bir şekilde öğreneceğiniz Facebook Blueprint, aynı zamanda sizin hem Facebook hem de İnstagram’da yapmış olduğunuz reklamcılık uygulamaları ve hizmetlerini ne kalitede yaptığınızı ölçmektedir. Ayrıca Blueprint eğitimizin yüz yüze olması, eğitimin kalıcılığı ve uygulamaların öğrenilmesi açısından da bir başka avantajlı yönüdür.

Nasıl Çalıştığına gelecek olursak ilk olarak bir Facebook hesabınızın olması şarttır. Sonrasında ise https://www.facebook.com/blueprint/ linkine girmeniz ve reklamınız için uygun hedef kitleyi belirlemeniz yeterli olacaktır.

Dil çeşitliliği arttırılarak dünyanın dört bir yanında insanlara ve firmalara iş geliştirme ve reklamcılık alanlarında fayda sağlamayı amaçlayan Blueprint bu diller arasına Türkçe’yi de eklemiş durumdar.

 

Facebook Blueprint Türkçe Eğitim Vermeye Başladı

Facebook tarafından her türlü ajans, reklam veren kurum veya şirketin sosyal medya ağı üzerinden daha kaliteli reklam yapabilmeleri için sunulan Blueprint, bu firmaların iş hedeflerine ulaşabilmelerinde en büyük yardımcıları olmuş durumdadır. 

Kampanya optimizasyonu üzerinden her alanda eğitim vermeyi amaçlayan Blueprint’ın bünyesinde 3 tür eğitim sertifikası bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla Blueprint Sertifikası, Blueprint e-Eğitim, Blueprint Live sertifikalarıdır. Son 3-4 yıllık süreç içerisinde bu programla 1 milyon küçük işletmenin yanı sıra 2 milyondan fazla kişi eğitim görmüştür. Blueprint’ın başlıca ücretsiz eğitim verdiği pazarlama başlıkları,  “En İyi Yaratıcı Örnekler” , “Video”,  “Ölçümleme” ve  “Hedefleme” şeklindedir. Bunların yanı sıra pazarlama ve online satış temalı 35 civarında ders ve eğitim programı sunulmaktadır. Bu derslerden bazıları ise Facebook Terminology ve Direct Response Marketing’dir.

Tüm bu süreç sonucunda Facebook Blueprint’ın asıl amacı, tüm bu kullanıcıların,  süreç sonucunda Facebook reklam performanslarını arttırabilmeleri ve Facebook pazarlamasını anlamlandırma konusunda daha iyi yerlere gelebilmeleridir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

cb167d Captca Değiştir