En Çok Aratılan Konuları Bulabileceğiniz Siteler

En Çok Aratılan Konuları Bulabileceğiniz Siteler

Arama motorlarında kullanılan arama kelimeleri anahtar kelimeler olarak adlandırılmaktadır. İçerik pazarlamacıları için hayati önem taşımakta olan anahtar kelimeler ve konular bazı sitelerde rahatlıkla ulaşılabilmektedir. İşte o siteler;

İçindekiler

Google Trendler

Google’ın veri tabanındaki en popüler konuları, dünyanın her yerindeki en güncel haberleri keşfetmenizi sağlamaktadır. Bunun dışında sıcak aramalar, en yeni eğilimleri keşfetmenize yardımcı olmaktadır. Google trendler konu başlıklarına ve tarihe göre kategori haline getirilebilir.

Google trend, popüler kelimelerin bulunmasına yardımcı olur.

Google Otomatik Doldurma

Bir arama gerçekleştirilirken Google’ın otomatik tamamlama özelliği, bir dizi kişiselleştirilmiş öneri almak istediğiniz durumda yararlı olabilmektedir. Bununla birlikte ilgili önerilere veya diğer kullanıcıların benzer sorguları aradıklarına dair bir fikir verebilmektedir.

Google otomatik doldurma, birtakım kişiselleştirilmiş bilgileri aramanızda yararlı olur.

Bing Trendleri

Bing arama motoru, yıl içerisinde aratılan popüler trendlere ilişkin bir rapor oluşturmakta ve popüler arama sorgularıyla ilgili istatistikler sağlamaktadır.

Bing Web Yöneticisi Anahtar Kelime Araştırması

Bing’in verileri organik aramaları ile insanların neler aradığını, hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını ve hangi konular hakkında arama yaptıklarını bulabilirsiniz. Bu aracın kapsamlı bir açıklaması olarak, Bing Anahtar Kelime Araştırma Aracı: Özellikler & Sınırlamalar’da bulunabilir.

Bing anahtar kelimeleri araştırması ile kullanıcıların neler aradığını takip edebilirsiniz.

Bing Ads Pazar Alanı Trendleri

Bu araç, reklam yayını zaman planlaması eğilimleri, cihaz trendleri ve konum trendlerini analiz ettiği için, reklam verenler için hedeflemeyi daha kolay hale getirmektedir.

AdWords’ün Görüntülü Reklam Kampanya Planlayıcısı

Google, iki yıl önce Youtube’un anahtar kelime aracını AdWords’le görüntülü reklam kampanyası planlayıcı ile değiştirmeye karar verdi ve birçok kullanıcıya farklı gelmişti. Artık, Youtube anahtar kelimelerinizi AdWords’teki görüntülü reklamcılık planlayıcı aracılığıyla, “Get Ad Group Ideas” sayfasındaki video anahtar kelimelerine filtreleyerek arayabilirsiniz.

[iliskiliyazi id=104]

Facebook’un trend özelliği, kullanıcıların beğenilerine, konumlarına ve her bir hikayenin genel popülerliğine bağlı olarak en popüler konuları ve hashtagları sunmaktadır.

Twitter Arama

Ne konuşulduğunu nelerin hit aldığını anahtar kelime, karma etiket veya kullanıcı adları ile bulabilirsiniz. Gelişmiş arama, ifadelerin kullanımı ve ilişkili tutum gibi birçok özellik sunmaktadır.

Twitter üzerinde neler konuşuldu ve neler yazıldı gibi sorulara cevap bulabilmenizi sağlamaktadır.

Youtube Trendleri

Youtube, hem anahtar kelimeleri hem de video görüntülemelerini inceleyerek en popüler videoların listelerini derlemektedir. İlişkili videolar, popüler video platformunda oluşan benzersiz ilişkileri vurgulamak için gömüşü video görüntüleri ve Youtube’daki gerçek görünümleriyle birlikte ölçülmektedir.

Youtube'da popüler ve ilişkili içerikleri videoları görüntülemenizi sağlamaktadır.

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Bu programdaki anahtar kelime fikirlerini araştırabilir, anahtar kelimelerin performanslarını karşılaştırabilir, anahtar kelime rekabetini ölçebilir ve sonraki kampanyalarınızı geliştirebilirsiniz.

[iliskiliyazi id=97]

Adwords anahtar kelimelerinde, anahtar kelime performanslarını karşılaştırabilirsiniz.

Google’ın Arama Yılı

Google, yılın popüler konularını, ilham aldığı arama sorgularını sunmaktadır ve yılda yalnızca bir kere güncellenmektedir. Yine de insanların neler aradığına ilginç bir bakış açısı sunmaktadır.

Google arama yılı, kullanıcı aramalarına farklı bir bakış açısı sunmaktadır.

Ubersuggest

Übersuggest, Google’ın anahtar kelime planlayıcıda bulunmayan yeni anahtar kelimeler bulmanıza yardım etmeyi taahhüt etmektedir. Web, resimler, alışveriş, Youtube ve haberler arasında aramanızı, dil, ülke veya arama türüne göre daraltma imkanı verir.

Google'da yer almayan yeni anahtar kelimeler bulmaya yaramaktadır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

06c2c8 Captca Değiştir