Sadık Müşteri Kitlesi = Teşekkür Notları

Sadık Müşteri Kitlesi = Teşekkür Notları

İş hayatında da müşterilerinizle aranızdaki ilişkinin daha sıcak olabilmesi için teşekkür etme yöntemleri vardır.

İçindekiler

Müşterilere Teşekkür Etmenin Yolları

İş hayatında sizinle ilişki içinde bulunan veya mağazanıza gelip alışveriş yapan müşterileri daha sadık olmaları için veya daha samimi bir alıcı satıcı ilişkisi kurmak için müşterilere teşekkür etmek gerekmektedir.

İPUCU

Yalnızca gerçek hayatta değil dijital ticaret platformunda da müşterilere yaptıkları alışverişler karşılığında teşekkür edilmelidir. Bu durum müşterilerin hoşuna gidecek ve bir sonraki alışverişte kendisinin hoş karşılandığını bildiği yerden alışveriş yapmaya devam edecektir.

Müşterilere teşekkür etmek elbette yalnızca bir teşekkür yazısı olarak değil birçok yöntemle yapılabilmektedir. Gelin birlikte müşteriye teşekkür etme yöntemlerine bir bakalım.

1. Teşekkür Notları Yazın

İlk maddemiz yukarıda da belirtildiği gibi gerçek anlamıyla kullanılan teşekkür. Müşterilerinize kargolayacağınız ürünlerle birlikte el yazısıyla yazılmış teşekkür notları gönderin. ‘’Bizi tercih ettiğiniz için size çok teşekkür ederiz’’ gibi. Çok uzun ve sıkıcı değil kısa ve teşekkür dileklerinizi belirtecek kadar bir metin olması yeterli olacaktır. Bu durum müşteriler için şaşırtıcı ve memnun edici bir durum oluşturacaktır.

Müşterileri sadık hale getirmek için teşekkür çok önemlidir.

2. Müşterilerinize Yeni Deneyimler Kazandırın

Müşterilerinizle ne kadar samimi ve içten olursanız, onlar da sizin sadık müşteriniz olmak hoşlarına gidecektir. Sizden alışveriş yapan bir müşterinize örneğin bir skype konferansı danışmanlık hizmeti vasıtasıyla ürünlerinizden ya da hizmetlerinizden daha çok faydalanmalarını sağlayabilirsiniz. Bu durum müşterilerinizin hoşuna gidecektir.

3. Müşterilerinize Ufak Jestler Yapın

Müşterilerinize yapacağınız jestler çok hızlı bir şekilde kulaktan kulağa yayılabilir ve prestijinizi, marka değerinizi arttırabilir. Örneğin sadık müşterilerinizden birine çalışan indirimi veya kampanya ile promosyon bir ürün gönderebilirsiniz ya da hayatları boyunca anlatmak isteyecekleri bir hikaye verebilirsiniz. Bu tip jestler müşteri çekmede veya onların gönlünü kazanmakta büyük fayda sağlayacaktır.

4. Müşterilerinizle İletişim Kurun

Gerçek yaşam veya dijital platformlarda konuşarak ya da mesajlaşarak müşterilerinizle ilişki kurmanız olumlu geri dönüş sağlayacaktır. Günlük hayattan, havadan, haberlerden, spordan v.b müşterilerinizin ilgi alanlarına göre belirli konular hakkında onlarla iletişime geçebilirsiniz.

5. Müşterileriniz Arasında Sadakat Programı Yapın

Müşteriler hiçbir zaman fazla ilgiden sıkılmazlar. Sadık müşterileriniz arasından birini seçin ve ona vip müşteri muamelesi yapın özel olarak ilgilenin ve ürünlerinizi, kampanyalarınızı tanıtın. İlgilenilmek ve değerli hissetmek herkesin olduğu gibi müşterilerinizin de oldukça hoşuna gidecektir. Bunun dışında ilgi dilden dile dolaşacak ve yine prestijinizi arttırmaya yarayacaktır.

6. Sosyal Medya Kullandırın

Müşterilerinizden Firmanıza ait sosyal medya hesaplarını takip etmesini isteyin. Takip eden müşterilerinizi indirim, hediye gibi ufak şeylerle ödüllendirin. Müşterileriniz hem sizi büyütecek hem de marka değerinizi yükseltecek kişilerdir. Düz bir mantıkla verdiğinizin 10 katını geri alırsınız o nedenle müşterilerinize her zaman pozitif yaklaşın. 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(1 Oy . Ortalama Puan : 5 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

915267 Captca Değiştir