E-Ticaret Şirketlerine Anneler Günü İçin Kampanya Tüyoları

E-Ticaret Şirketlerine Anneler Günü İçin Kampanya Tüyoları

 Yaklaşan Anneler Günü ile birlikte e-ticaret şirketlerini bir telaş sarmış durumda. Kullanıcılar her geçen gün daha fazla anneler günü araması yapmakta ve alışverişlerini sanal ortama taşımaktadır. Bu ticaret potansiyelinden faydalanmak isteyen firmalarda değişik kampanyalarla dikkatleri üzerlerine çekmeye çabalamaktadır. Peki bu dikkatleri çekmek için ne tür kampanyalar yapılmalıdır? Uygun kampanyaları yaparken dikkat edilmesi gerekenler ayrıntılar nelerdir?

İçindekiler

 Başarılı Bir Anneler Günü Kampanyasında Yapılması Gerekenler

  Markalar arasındaki birliği arttırmak, ürün ve site tanıtımlarını yapmak, tüketicilerle etkili iletişim gerçekleştirmek açısından e-ticaret sitelerinin yapacakları kampanyalar ve bu kampanyaları nasıl yapacakları çok önemlidir. Bu kampanyalarda yapılması gerekenlerin başında, kampanyamızı doğru hedef kitleye hitap edecek şekilde hazırlamız ve mümkünse her kampanyaya özel hedef kitleleri belirlememiz gerekir.

İPUCU
Her kampanyada olduğu gibi sizin kampanyanız da ilgi çekici ve heyecan uyandırıcı olmalıdır. Özellikle Anneler günü gibi öel ve anlamlı bir güne hitap ediyorsanız kampanyanız ve ürünlerinizde belirli anlamlar sunmalıdırlar. Bir değer sunmak ve müşterilerin, kendilerini bu değerin bir parçası olarak görmesini sağlamak, yapacağınız kampanyanın ayrıcalıklı olmasını sağlayacaktır.

 

 Anneler Günü Kampanyasının Amacı ve Uygulanışı

 Her ticari kampanya gibi anneler günü kampanyalarınında ticari çıkar boyutları bulunmaktadır. Bu çıkarlardan ilki site satışlarınızı arttırmaktır. Yapacağınız kampanya ile birlikte hem satışlarınız artacak hemde bu kampanya sırasında siteye gelmiş olan müşteriler site trafiğinizin artmasını sağlayacaktır. Bu trafik artışı sizin sitenizi arama motorlarında daha üst sıralara taşıyacak ve bu da doğal olarak daha fazla müşteri çekecektir. Kampanyalarınızda birlikte kampanyaya dahil edeceğiniz farklı markaların farklı ürüleri, bu markalar arasında bir çekim gücü oluşturacak ve kampanyanızın sınırını genişleterek tek üründe sınırlı kalmamasını sağlayacaktır.

 Anneler Gününde Uygulanacak Kampanya Türleri

 Uygulanacak kampanyaların başında, genelde en çok uygulanan kampanyalardan birisi olan ‘yüzde üzerinden kampanyalar’ gelmektedir. Bu kampanya türünde bir ürün veya ürün grubu üzerinden %20-%30 gibi farklı oranlarda yapacağınız özel indirimler müşterilerin dikkatini çekecektir. Bu kampanyadan sonr aen çok kullanılan kampanya ise belli bir miktarda para indirimi yapılmsıdır. Örnek olarak 300 liralık alışveriş yapan müşteriye 50 liralık hediye çeki verilebilir.

 Bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmaz kampanyası ücretsiz kargo kampanyasıdır. Bu kampanya her ne kadar belli bir alışveriş miktarının üzerine uygulansa da, müşteriyi o alışveriş seviyesine gelmek için teşvik etmektedir.

 Bu kampanyalara ek olarak üye olanlara özel indirim çeki vermek, özel çekilişler düzenlemek veya herhangi bir ürünü veya iki rünü alana bir kaşka üründe, belirli bir oranda indirim yapmak gibi kampanyalarda uygulanabilmektedir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

42991c Captca Değiştir