E-Ticaret Sahipleri Neden PPC Kullanmalı?

E-Ticaret Sahipleri Neden PPC Kullanmalı?

Açılımı Pay Per Click olarak bilinen Tıklama Başına Maliyet, reklam verenlerin sitelerine tıklandığı zaman yaptıkları ödemedir. Kısaca bir internet reklam modelidir ve reklam verenler tarafından web sitelerinde direkt trafiği sağlamak amacıyla kullanılır.

İPUCU
Diğer yöntemlerle kıyaslandığında hem ekonomik hem de sonuca hızla ulaşma imkanı veren PPC kampanyaları, iyi bir tanıtım aracı olarak görülmektedir bu yüzden sıklıkla başvurulan yöntemler arasında bulunuyor.

 

PPC’yi Avantajlı kılan 4 önemli faktör:

Diğer yöntemlere kıyasla daha hızlı geri dönüşler elde edin.

PPC ile daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz ve eğer Adwords kampanyaları yönetiyorsanız bu size minimum harcama ile dönüşüm oranı artırma imkanı sunabiliyor.

Dönüşüm oranlarında daha iyi sonuçlar elde edin.

PPC sayesinde ticari anahtar kelimeler hedefleyebilir ve harekete geçiren bireysel reklamlar oluşturabilirsiniz. PPC çoklu sayfalarda aynı anahtar kelimelerin nasıl bir etki yarattığını ve bununla bağlantılı olarak hangilerinden daha iyi çevrim sağlandığınızı test etmenize yardımcı olur.

Özellikle remarketing yaparak sayfanızı tekrar ziyaret etme potansiyeli yüksek olan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Sosyal medya dönüşüm oranlarınızı arttırmak için yapmanız gerekenler:

• Adwords hesabınızı Google+ sayfanıza bağlayabilirsiniz.
• Twitter ve Facebook gibi sosyal medya kanallarınıza üçüncü parti site bağlantıları vererek genişletebilirsiniz.
• Sosyal medya kanallarından IP verileri toplayarak remarketing listeleri oluşturabilirsiniz.

Kısa vadeli başarı ve kazanç sahibi olun.


PPC kısa vadeli başarı ve kazanç için daha iyi seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Sonuçları ve geri dönüşleri hızlıca almanıza olanak sağlar. SEO kampanyaları aylar süren detaylı planlamalar gerektirirken, bir PPC kampanyası gerçek zamanlı trendlere göre çabucak hazırlanabilir. Sonuçları ve geri dönüşleri daha hızlı bir şekilde  almanıza yardımcı olur.

Ölçülmesi kolay bir uygulama arıyorsanız.

Google’ın yakın zamanda tüm anahtar kelime verilerini Google Analytics’ten kaldırdığı hesaba katılırsa diğer yöntemlere göre PPC oldukça avantajlı bir duruma sahip.
Dönüşüm oranlarını takip ederek her bir tıklamanın değerini ölçmek daha basit. Adwords diğer uygulamalarla kıyaslandığında daha değerli bir anahtar kelime verisi sunuyor. Ayrıca offline dönüşüm oranlarını da takip etme olanağına sahip olabiliyorsunuz.

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

f653d1 Captca Değiştir