E-mail Marketingde Okunmayı Arttıracak 5 Detay

E-mail Marketingde Okunmayı Arttıracak 5 Detay

E-mail Marketing sistemi pazarlamacılar, şirketler gibi dijital pazarlama işiyle uğraşan herkesin hayatını kolaylaştırmış ve iletişim ağını güçlendirmiştir.

İçindekiler

E-mail Marketing Nedir?

Kişilere ya da firmalara ait, onaylanmış e-mail adreslerine toplu şekilde mail gönderilme işlemine mailing adı verilmektedir. Dijital pazarlama sistemine ait en önemli kriterlerden biri olan E-mail Marketing, çağımızın teknolojisi ve iletişim ağına uygun olarak dijital pazarlama sistemine hizmet eden çok önemli bir unsurdur.

İPUCU

Araştırmacıların ortaya koyduğu bilgilere göre her 100 kişiden 35’i maillerini sürekli kontrol etmektedir. Bu da mail hesaplarını aktif olarak kullanan kişiler için E-mail Marketing yolu ile alışverişe ikna edilebileceklerini göstermiştir.

E-mail Marketing sisteminin en iyi tarafı satıcı ile müşteri arasında mail yoluyla doğrudan iletişimin sağlanabiliyor olmasıdır. E-mail ile pazarlama sistemi doğru şartlarda kullanıldığında şirketlere çok yüksek kazançlar sağlayabilmektedir.

E-mail marketiing sistemi ile dijital pazarlamacılarla kullanıcılar arasındaki iletişim güçlenmiştir.

E-mail Marketing Neden Yapılmalıdır?

  • Daha önce satış veya hizmet işlemi gerçekleştirilmiş bir müşteriye, satıştan sonraki süreçlerde kampanyalarınız veya ileride oluşacak hizmetleriniz hakkında bilgilendirme yapılırsa, hem müşteriler o firmaya sadık kalacaktır hem de tavsiyeleriyle firma daha fazla müşteriye sahip olacaktır.
  • E-mail Marketing sistemi ile yapacağınız mail göndermelerinde sitelere yönlendirme yapılacağından bu durumda E-ticaret sitenize tıklanma oranı artacak ve marka değeri yükselecektir. Aynı zamanda site için de SEO değeri yükselecek ve Google arama motorunda da üst sıraya taşınmasında faydalı olacaktır.
  • Yeni kazanılmak istenilen müşterilere de E-mail Marketing yoluyla ilgilerini çekebilecek mailler göndererek onları alışveriş yapmaya ve müşteriniz olmaya ikna edebilirsiniz.

E-mail Marketing Sisteminde Okunmayı Arttıracak Detaylar!

  1. İlk olarak dikkat edilmesi gereken en önemli husus gönderilen maillerin alıcının mail kutusuna ulaştığından emin olunması gerekmektedir.
  2. Mail gönderilecek olan firma ya da kişiler doğru seçilmeli ve belirlenmelidir. Yeterli teknik altyapısı olmayan bir firmaya gönderilen mailler spam kutusuna düşecek ve okunmayı olumsuz yönde etkileyecektir.
  3. Gönderilecek olan mail adreslerinin aktif kişiler tarafından kullanıldığından emin olunmalıdır. Aksi durumda yine gönderilen mailler okunmama durumuyla karşı karşıya kalacaktır.
  4. Gönderilen maillerin kullanıcılar tarafından ilgi görmesi gerekmektedir. Bu nedenle maillerde ilgi çekici içerikler, detaylar olmalıdır. İlgi çekmeyen maillerin alıcı kişi tarafından reddedilme ihtimali bulunmaktadır. Bu da E-mail Marketing sistemini kullanmanın boşa gitmesi anlamına gelmektedir.
  5. Mailin içeriğiyle alakalı olarak doğru filtreleme yapılmalı ve doğru kullanıcılar belirlenmelidir. Örnek olarak Samsun’da bir tıraş bıçağı satışı yapılmak isteniyorsa Samsun’da yaşayan 18 yaş ve üzeri erkekler belirlenmeli ve filtreleme ona göre yapılmalıdır. Ardından belirlenmiş olan kitle ile iletişim kurulmalıdır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(2 Oy . Ortalama Puan : 5 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

fb93cf Captca Değiştir