Doğru Twitter Kullanımı İle Google’da Sıralama Elde Edin

Doğru Twitter Kullanımı İle Google’da Sıralama Elde Edin

Bu konuda belirli araştırmalara sahip olan Chris Silver Smith’in yapmış olduğu öneriler ışığında attığınız tweet’ler ile Google’da ilk sıralarda nasıl yer alabileceğinizi sizler için aşağıda derledik.

İçindekiler

Yeni bir marka kimliği yaratmak veya olumsuz bir içeriği değiştirerek olumlu hale getirmek, marka kimliğinizi en verimli şekilde test etmek istiyorsanız Twitter, elinizdeki kullanabileceğiniz en etkili araçlardan birisidir. Aşağıda belirtilen adımları uygulamanız duumunda siz de Google’da ilk sıralarda kendinize yer bulabilirsiniz.

İlgi Çekici Carouseller Oluşturun

Carouseller, sonuç sayfalarında dikey olarak oldukça fazla alan kaplamaktadır. Bu nedenle son derece ilgi çekici olabilirler. Bazı büyük şirketler isimlerinin aramalarında sıklıkla sunulan tweet carousellerini kullanmayı oldukça seviyorlar. Popülerleşmiş Twitter hesapları Carousellerden sıkça yararlanmaktadırlar, ancak bir Carousel içeriği oluşturmanız için doğrulanmış bir Twitter hesabına ihtiyacınız yoktur.

İPUCU

Carousel: Yazılı bir metin ve görsellerin bir araya getirilmesi sonucunda, oluşturulan içeriğin bir çerçeve içinde kullanıcıya sunulmasıdır.

Twitter profilinizdeki takipçi sayısının fazlalığına göre Carousel oluşturmak daha kolay olacaktır. Sık sık ve mümkün olduğunca periyodik olarak tweet atmanız gerekmektedir. Bunun dışında Twitter kullanıcılarının, sizin attığınız tweet’lerle olabildiğince etkileşim halinde olması gerekmektedir.

Tweet'lerinizle Google'da sıralama elde etmek için kullanıcılarla sürekli etkileşim halinde olmanız gerekmektedir.

Sizin attığınız Tweet’leri Google’da göstermeye yardımcı olacak bazı ipuçları vardır. Bunlar;

1.Takipçi Sayınızı Arttırmayı Deneyin

Tweetlerinizin ve sizin tanınabilmeniz, bunun sonucunda da markalaşarak Google’da sıralama elde edebilmeniz için mümkün olduğunca çok fazla takipçiye ihtiyacınız vardır. Bu takipçilerin attığınız tweet’lerinizle etkileşim halinde olması demek tanınırlığınızın artması anlamına gelmektedir. İlgi alanınızdaki konularla sürekli etkileşim halinde bulunan, kişileri geri takip eden kişileri araştırarak onları takip edebilir ve bu şekilde kendi takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

2.Periyodik Olarak Tweet Atın

Sürekli ve düzenli olarak tweet atmak son derece önemli bir faktördür. Önemli bir konuyla ilgili anlık bir tweet atmak ve daha sonrasında uzun bir süre boyunca tweet atmamak sizi takip eden kişilerin ilgisini başka tarafa kaydırabilmektedir. Tweet atmanız gereken konuları, zaman aralıklarını ve hangi zaman aralıklarında hangi yaş kitlesine hitap edebileceğinizi belirlemeli ve bu doğrultuda ilerlemelisiniz.

3.Etkileşiminizi Olabildiğince Arttırın

Sadece markanıza ya da tanıtmak istediğiniz  konuyla ilgili tweet atıp kenara çekilirseniz yalnızca ufak bir kitleye hitap edebilirsiniz. O nedenle gerektiğinde güncel konularla ilgili gerektiğinde bilim, teknoloji gibi topluma hitap eden konularla alakalı tweet atmanız gerekecektir. Bunların dışında ise atılan tweet’leri  retweetlemeli ya da yanıt vererek kullanıcılarla mümkün olduğunca fazla etkileşime geçmelisiniz.

4.Popüler Konulardan Geri Kalmayın

Twitter’da günlük olarak birçok insanın tweet attığı belirli konular vardır. Bu konulara dahil olarak veya yine kullanıcıların ilgisini çekecek konularla ilgili uzman kişilerle etkileşim kurarak göz önünde olabilirsiniz. Günlük olarak yoğun tweetlere maruz kalan hashtag’ler vardır. Bununla ilgili ortaya çıkan tartışma konularına dahil olarak etkileşim seviyenizi kolaylıkla yukarı taşıyabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

55fabe Captca Değiştir