Doğal Yollardan Instagram'da Takipçi Sayınızı Arttırabilecek 7 Yöntem

Doğal Yollardan Instagram'da Takipçi Sayınızı Arttırabilecek 7 Yöntem

Dijital pazarlama alanında Instagram takipçileriniz ne kadar fazla ise o kadar geniş bir kitleye hitap ediyorsunuz demektir. Dijital pazarlama alanında bu nedenle takipçi sayısının yüksek olması önemlidir. 

İçindekiler

Instagtam’da takipçi sayısını doğal yollarla arttırmak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler vardır;

1.     Yeni Kullanıcılarla İletişim Halinde Olun

Fiziki hayatta ünlü olmak demek birçok insan tarafından tanınmak anlamına gelmektedir. Bunun haricinde daha fazla insanla tanışmak için etkinlikler, eğlenceler, toplantılara gidilmektedir. Instagram’da da yeni insanlarla tanışmak için diğer kullanıcıların paylaşımlarını beğenin ve yorumlar yapmaya özen gösterin. Bu sayede Instagramdaki takipçilerinizin ve hedef kitlenizin artmasına olanak sağlamış olacaksınız.

2.     İş Yaşamınızdan Fotoğraflar Paylaşın

Müşteriler işletmelerin çalışma ortamlarını, üretim aşamalarını ve işlerin nasıl yürüdüğünü merak ederler. Siz de firmanızın günlük çalışma etkinliklerini takipçilerinizle Instagram sayfanızda paylaşın. Paylaşımlarınız ilgi çekecek ve takipçileriniz bu şekilde artacaktır. Ancak çalışma fotoğraflarınızı paylaşırken çalışanlarınızdan izin isteyin ve genel olarak mutlu çalışma ortamının olduğu paylaşımların yapılmasına özen gösterin.

Instagramda takipçi sayısının arttırılması marka değerini yükseltecektir.

3.     Ürün ya da Hizmetlerinizin Farklı Fotoğraflarını Paylaşın

Ticari sitenizde bulunan ürün görsellerinin Instagram sayfanızda paylaştıklarınızla aynı olmamasına dikkat etmelisiniz. Hedef kitleniz ürün ya da hizmetlerinizle alakalı sürekli aynı fotoğrafı görmekten sıkılabilirler. Bu nedenle genel olarak sitenizde bulunmayan farklı fotoğrafları Instagram sayfanızdan paylaşmaya özen göstermelisiniz.

İPUCU

Kullanıcılarınıza özel ürün tanıtımlarınız gösterin. Henüz satışa sunmadığınız ama yakında çıkacak olan ürününüzle ilgili ön görseller paylaşabilirsiniz mesela. Bu tür şeyler müşterilerde merak uyandırır ve ilgi çeker. Farklı görsellerin paylaşılması diğer kullanıcılar tarafından ilgi görecek ve takipçi sayınızı arttıracaktır.

4.     Kolaj Paylaşımlar Yapın

Kolaj oluşturarak paylaşım yapmanız kullanıcı kitle için daha etkili görseller ortaya çıkaracaktır. Instagram uygulaması içerisinde kolaj oluşturma özelliği bulunmuyor ama farklı uygulamalarla birbiriyle uyumlu fotoğraflarla bir kolaj çalışması yaparak müşterilerin ilgisini çekebilir ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta fotoğraf kalitesinin içeriğinizden daha ön planda olması gerektiğidir. Kaliteli fotoğraflar her zaman daha ilgi çekici olmuştur.

5.     Hashtag Çok Önemli

Paylaşım yaptığınız fotoğraflar ilgili konularla hashtag olarak belirltilirse daha fazla kişiye ulaşır ve daha çok ilgi görür. Farklı sosyal medya platformlarında markanıza ait hashtagler kullanıyorsanız aynı kullanımı Instagramda da mutlaka yapın. Bu sayede diğer sosyal medya uygulamalarındaki takipçiler Instagramda da sizi takip edecekler ve bu şekilde takipçi sayınız artacaktır.

[iliskiliyazi id=115]

Instagram takipçilerinin ilgi göstereceği içeriklerin paylaşılması önemlidir.

6.     Instagram Profili Güncel Olmalı

Eskimiş ve sürekli aynı kalan Instagram hesapları kullanıcıları sıkar ve bir süre sonra ilgi görmemeye başlar. O yüzden sürekli olarak güncel paylaşımlarda bulunmaya özen göstermelisiniz. Bunun dışında kendinizi anlatabilmeniz için Instagram metninde 150 karakter sınırlamanız var. En kısa ve en öz haliyle kendinizi ve profilinizin içeriğini anlatmanız gerekmektedir.

7.     E-ticaret Sitenizden Yönlendirme Yapın

E-ticaret sitenizdeki kullanıcı ziyaretleri fazla ise site tasarımınızı yaparken Instagram butonu kullanabillirsiniz. Instagram butonuna tıklayan müşterilerinizi kendi profilinize yönlendirirseniz.  Profilinizi daha çok kişi görecek ve takipçi sayınız da artmış olacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

62cfcd Captca Değiştir