Dijital Hayatta Kendine Güvenenler İçin SEO Yarışmaları

Dijital Hayatta Kendine Güvenenler İçin SEO Yarışmaları

İnternet ortamında bir web sitesine sahip olan herkes için SEO çalışmalarının yeri son derece büyüktür. Son zamanlarda da en etkili SEO çalışmalarını belirleyebilmek açısından bazı yarışmalar düzenlenmektedir.

İçindekiler

SEO Yarışması Tam Olarak Nedir?

İnternet ortamında en hızlı ve en etkili SEO çalışmalarını yapabildiğini gösteren ve bazı taktikleri en etkili şekilde uygulamayı başarabilenlerin bu yeteneklerini bir ödül karşılığında sergiledikleri yarışmalardır. İlk olarak SEO yarışmalarını düzenleyebilmeleri için bir sponsora ihtiyaç duyulmaktadır. Bulunan sponsor yarışmanın birçok kişiye hitap etmesinden dolayı hem kendi kazançlı çıkacak hem de yarışmanın sonunda kazanana verilecek ödülü karşılayacaktır.

Sponsorun bulunmasının ardından belirlenmiş bir web sitesi üzerinden yarışma şartları, katılım şartları, yarışma süresi ve ödülleri duyurulur. Daha sonrasında katılmak isteyen, sitesine ve SEO bilgisine güvenen insanlar, bu yarışmaya katılarak belirli gelirler elde edebilmektedirler. Yarışmanın bildirisinin yapıldığı web sitesine belirtilen linkler yarışmayı düzenleyenler tarafından eklenir. Bu şekilde hem düzenleyenler hem de yarışmaya sponsor olanlar için backlink alma olasılığı yükselir ve bu şekilde de Google’da sıralama kazanırlar.

SEO yarışmasını düzenleyenler yarışma kuralllarını belirtirken yarışmacılara bir cümle ya da kelime belirler ve yarışmacıların belirtilmiş süre içerisinde o kelimede ilk sırada çıkmaya çalışmaları istenir. Yarışma süresinin tamamlanmasının ardından belirlenen kelimede ilk sıraya çıkan site sahibi ödülü kazanmış olur. Yarışma sonucunda mutlaka herkes kazançlı çıkacaktır. SEO yarışması, yarışmayı düzenleyenler için Pagerank ve Backlink, sponsorlar için de aynı şekilde Pagerank ve Backlink, yarışmaya katılan site sahipleri için ise kazandıkları taktirde sahip olacakları ödüller anlamına gelmektedir.

SEO yarışmaları, web sitelerine ve SEO bilgilerine güvenenlerin gelir sağlamak için katıldıkları yarışmalardır.

SEO Yarışmalarında Uygulanması Gereken Taktikler

  • Yarışma içerisinde oluşturacağınız ve düzenleyenler tarafından belirlenmiş kelimeyi içeren makale, sitenizde ne kadar üst bölümde yer alırsa, Google için önemi o kadar vurgulanmış olur. Google botları bir siteyi tararken yukarıdan aşağı doğru tarama yaparlar bu nedenle makalenizi sitenizin üst kısmında bulundurursanız Google ilk olarak bunu görecektir.
  • Oluşturulacak makalelerin başlıklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. H1, H2, H3 gibi başlık etiketlerinin doğru kullanılması Google için son derece önemli bir etkendir. Hem ana başlıkları hem de makale içi başlıkları en doğrı şekilde kullanmanız gerekmektedir.
  • Web sitelerini oluştururken en çok dikkat edilen ve özen gösterilmesi gereken kısım anasayfalardır. Siteye tıklandığında karşılaşılacak ilk bölüm anasayfa olduğundan oluşturulan makalenin sürekli olarak anasayfada kalması görünürlüğü arttıracak ve bu da üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.
  • Yarışma için belirlenmiş olan anahtar kelime kalın ve altı çizili olarak vurgulanmalıdır.
  • Yarışmada belirlenen kelime için istenilen web sitesine istenilen linklendirmeler yapılmalıdır.
  • SEO yarışmalarında en çok karşılaşılan problemlerden birisi hızlı çıkış ve hızlı düşüşlerdir. Bunun önlenebilmesi için yarışmacıların tanıtım yazıları satın almaları ya da ücretsiz tanıtım yazısı servislerine eklenmesi gerekmektedir.
  • Makale başında ve makale içerisinde uygun görseller kullanılarak yazı daha etkili ve ilgi çekici hale getirilmelidir.
  • Oluşturulan makale sayfası sosyal medyada paylaşılmalı ve tıklanması arttırılmalıdır.
  • Makale sürekli olarak belirli periyotlarla kontrol edilerek, ekleme ve çıkarmalar yapılarak güncel tutulmalıdır.
  • Makaleye mümkün olduğunca yorum girilmesi ve daha etkileşimi yüksek bir hale getirilmesi sağlanmalıdır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

d6358b Captca Değiştir