CTR Arttırmak İçin 4 Öneri

CTR Arttırmak İçin 4 Öneri

Web sitelerinde ziyaretçi sayısını ve tıklanma oranını arttırmak için bazı çeşitli yollar denenmektedir. Bu yollar kimi zaman işe yarayıp tıklanma sayısını (CTR) arttırmanızı sağlarken, kimi zaman hiçbir işe yaramamaktadır.

İçindekiler

CTR arttırmak için düzenli ve planlı bir şekilde büyük bir hassasiyet göstererek çalışmanız gerekmektedir. Peki, SEO'da tıklanma sayısını arttırmak için izlenecek yollar nelerdir?

Arama Motoru Reklamları (Ödemeli Reklamlar)

Bu reklamlar (Google Adwords vb) sitenizin tıklanma sayısını arttırmak için izleyebileceğiniz en etkili yoldur. Bu reklamlar sayesinde ziyaretçi sayınızı 2 katına çıkarabilirsiniz. Bu reklamların yapılması için sitenize uygun anahtar kelimeleri bulmanız gerekmektedir. Kelimeler ne kadar ilgili ve etkili olursa ziyaretçi sayınızda o kadar artacaktır.

Bu reklamlar, arama motoru üzerinde bir konu üzerine araştırma yapıldığında konuyla alakalı olan siteleri gösteren reklamlardır. Yani sitenizle ilgili doğru anahtar kelimeleri seçtikten sonra ziyaretçi sayınızı arttırmanız çok daha kolay olacaktır. Kelimeleri seçerken arama motorunda en çok aranan ya da aranma ihtimali yüksek olan kelimeleri tercih etmelisiniz.

Reklamların yapılması için sitenize uygun anahtar kelimeleri bulmanız gerekmektedir.

Rakiplerinizi Takip Edin

Arama motoru reklamlarını kullandıktan sonra ziyaretçi sayım artacak diye düşünüp işi bırakırsanız istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu reklamları kullandıktan sonra işi bırakmamalı ve takip etmelisiniz. Özellikle sizinle aynı işi yapan rakiplerinizin neler yaptığını takip etmek size yardımcı olacaktır.

İPUCU

Rakipleriniz nasıl reklamlar kullanıyor, hangi anahtar kelimeleri kullanıyor ve sıralamadaki durumu ne gibi sorulara cevap bulduktan sonra işiniz kolaylaşacaktır.

Rakip sitelerin hangi kelimelerin üzerinde durduğunu ve vurgu yaptığını öğrenerek siz de bu kelimeler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bu incelemeleri yapmak çok fazla zamanınızı almayacaktır. Kısa bir süre araştırma ile bu sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

Farkınızı Belli Edin

Bir arama yapıldığında ve bu arama sonucunda sitenizin ismi çıktığında ilgi çekmesi gerekmektedir. Diğerleri gibi aynı olan ve bir farkı bulunmayan sitelerin çok ilgi çekmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu sebeple eğer firmanızı ya da sitenizi diğerlerinden farklı kılan bir özellik varsa bunu belirtmelisiniz. Örneğin “ücretsiz kargo, hızlı teslimat, garanti şansı, iade” gibi dikkat çekici kelimelerle, insanların ilgisini çekebilirsiniz.

Böylelikle insanlar, sitenizi ziyaret edecek ve haliyle ziyaretçi sayınızda ciddi oranda artacaktır. Sitenizin özelliklerinin yanı sıra insanların elde edebilecekleri faydaları da söylemeniz gerekmektedir. Yani insanlar neden sizin sitenizi tercih etsin, tercih ederse ne olur, nasıl avantajlar elde eder gibi sorularla insanları bilgilendirebilir ve rakiplerinizden bir adım daha önde olarak sitenizin daha fazla ilgi görmesini sağlayabilirsiniz.

Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimelerin araştırmasını yapmalısınız.

Merak Uyandıracak Sözler Kullanın

Merak biraz da olsa her insanda vardır. Yani merak karşısında zayıf düşen ve merakına yenilen insanların sayısı oldukça fazladır. Eğer sitenizde insanların merak edeceği içerikler kullanırsanız sitenizin tıklanma sayısı doğrudan artacaktır. “devamında neler olacak, ne olacağını aklınızdan bile geçiremezsiniz, işte o merak edilen olay” gibi sözler ne kadar sıradan gelse de, gerçekten işe yaradığı birçok kişi tarafından kanıtlanmış durumdadır.

Bunları herkes kullanıyor, ben kullanmamalıyım gibi bir düşünceniz varsa yanıldığınızı belirtmeliyiz. Çünkü herkes kullanıyor bile olsa bu yöntem etkili olacak ve sitenizin yoğun ilgi görmesini sağlayacaktır. İnsanları meraklandırmanın ve değişik içeriklerle ilgisini çekmenin her zaman işe yarayacağını kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

115b1d Captca Değiştir