ÇiftlikBank Dolandırıcı mı?

ÇiftlikBank Dolandırıcı mı?

Piyasaya sürüldüğünde oyun adı altında hizmet vermekte olan Çiftlik Bank, ilerleyen zamanla birlikte yüzbinlerce kullanıcıya sahip bir yatırım aracı haline gelmiştir. Kullanıcılarına sürekli para kazanmayı vaat eden Çiftlik Bank oyunu bu sayede popülerliğini arttırmıştır.

Yatırılan paraları sürekli katlayarak kâr elde etme amacı güden kullanıcılar içerisinde totalde 77 bin 843 kişi yatırdığı parayı bile geri alamayınca dolandırıldıklarının farkına vardılar. Dolandırıldığını anlayan kullanıcılar Çiftlik Bank şirketinin Ümraniye binasına giderek haklarını aramak istediler, ancak binaya gittiklerinde kapı duvar bir manzarayla karşı karşıya kaldılar. Tüm bu mağdur insanların ayaklanmasından sonra Bursa İnegöl’de yer almakta olan Çiftlik Bank tesislerinde soluğu alan mağdurlar isyan ettiler.

Çiftlik Bank dolandırıcılığı para yatıran tüm kullanıcıları mağdur etti.

Yaşanan bu olayların ardından Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç bir açıklamada bulunarak;

“Ben de kandırıldım, Mehmet Bey’e ulaşamıyorum başınızın çaresine bakın” şeklinde konuştu. Sermaye Piyasası Kurulu’nun hazırlamış olduğu rapora göre 77 bin 843 kişiden toplamda 511 milyon TL’lik devasa bir para toplandı. 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapılmıştır. Kalan paranın tamamı ise Kıbrıs’a ve Çiftlik Bank’ın CEO’su olan Mehmet Aydın ile eşinin  hesabına aktarıldı.

Alacaklılar Bursa İnegöl’deki tesise kamyonlarla baskın vererek zararlarına karşılık olarak tesiste bulunan hayvanları kamyonlarına yükleyerek götürmek istediler.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

70dd0f Captca Değiştir