Apple Kullanıcılarının Dikkatine: Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Duyurusu!

Apple Kullanıcılarının Dikkatine: Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Duyurusu!

Dünyanın en fazla  teknolojik cihaz satışına sahip firmalardan birisi olan Apple, 25 Ocak 2018 tarihinin sabah saatlerinde geliştiricilere göndermiş olduğu mesajla, bazı ülkelerdeki vergiler sebebiyle uygulama içerisindeki satın alma fiyatlarına %18 oranında zam yaptığını açıklamıştır.

Apple’dan Dijital Hizmetlere Zam

Şu ana kadarki süreçte Apple, Türkiye’deki uygulama satışlarından elde ettiği gelirlerden vergi ödemiyordu. 25 Ocak’tan  Apple vergi  mükellefi konumuna gelecek. Bu sebepten dolayı da Apple, uygulama içi satın alımlara %18 oranında zam uygulama kararı almıştır.

Apple’ın uyguladığı zamlar yalnızca Türkiye için değil, bunun yanında Ermenistan, Belarus, Suudi Arabistan, İsviçre ve BAE gibi ülkeler için de geçerli olacak. Peki hangi ülke zamlardan ne kadar etkilenecek?

Apple, Türkiye'de uygulama içi satın almalar için %18'lik bir zam oranını duyurdu.

Ülkelere göre zamların etkisi şöyle olacak;

  • Beyaz Rusya: %20
  • Ermenistan:  % 20
  • İsviçre: % 7.7
  • Türkiye: % 18
  • Sudi Arabistan: %5
  • Birleşik Arap Emirlikleri: %5

Kullanıcıların bilgiyi yanlış anlamamaları adına bir düzeltme yapacak olursak, zam yapılacak ürünler İphone, İpad, Mac gibi teknolojik ürünler değil!

Apple, App Store içerisinde bulunan ücretli uygulamaların fiyatlarına %18 oranında zam uygulamıştır. 25 Ocak’ta duyurusu yapılan zamların bu hafta içerisinde İOS destekli uygulamalar için geçerli olmaya başlayacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

523cfa Captca Değiştir