Backlinklerde Anchor Text’in Önemi

Backlinklerde Anchor Text’in Önemi

Farklı tarayıcılar Anchor text’i farklı şekilde gösterilmesi ve en doğru şekilde kullanılması, sayfanın arama motorlarında bu anahtar kelimeler için sıralama almasına yardımcı olabilmektedir.

İçindekiler

Anchor Text Nedir?

Anchor Text, web üzerindeki başka bir yere ve ya belgeye bağlanan bir köprü görevi yapan tıklanabilir bir metindir.

Anchor Text sayesinde web sitenizden her türlü bağlantıyı vererek yönlendirme yapabilirsiniz.

HTML kodundaki Anchor Text;

<a href=” http://www.adtorium.com “> Adtorium ana sayfasına verilen bu link gibi </a>

İPUCU

SEO’ nun en verimli uygulamalarından biri olan Anchor Text, genel içeriğin dışında sayfanızın bağlantınızla alakalı olduğunu belirtmektedir

Anchor Text’deki anahtar kelimeler, arama motorlarının bir web sayfasının konusunu belirlemek için kullandığı birçok sinyalden birisidir.

Anchor Text Neden Önemlidir?

Arama motorları bağlantılı sayfanın hangi anahtar kelimeleri sıralaması gerektiğini belirlemek için Anchor Text kullanır. Arama motorlarının sıralama algoritmalarında Anchor Text önemli bir faktördür ve bu nedenle SEO stratejisi için herhangi bir bağlantı kurmada hayati rol oynamaktadır.

Anchor Text, arama motorlarına hangi sorguda sıralama gerektirdiğini belirterek gelen linkler için bağlantı sağlamaktadır. Bu da bir web sitesinin organik arama hacmi ve performansı üzerinde bir etkiye sahiptir. Anchor Text doğru anahtar kelimelere sahip birkaç bağlantıya işaret ediyorsa, bir sayfanın arama sonuçlarında iyi sıralamaya girme şansları vardır.

Anchor Text’i En iyi Duruma Getirme

Alaka: Anchor Text bağlantılı sayfanın ne olduğuyla ilgili bir göstergedir. Dolayısıyla Anchor Text’i içerikle alakalı tutmak, optimizasyonun çok önemli bir parçasıdır. Sıralamanızı geliştirmek için, hedef anahtar kelimenizin alakalı içeriğe yerleştirildiğinden kesinlikle emin olmalısınız.

Farklı Anchor Text tiplerinin dağılımı: Anchor Text profiliniz, arama motorunuzun sıralamasında önemli bir etkiye sahip olacak. Farklı, doğal bir profil oluşturmak için, bağlantı kurma çabalarınızı mümkün olduğunca rastgele oluşturmayı amaçlayan bir bağlantıdır. Güçlü ve etkili web siteleri için bir Anchor Text, önemi bir içeriğin %40’ını oluşturmaktadır.

İlgili misafir mesajlar: Güçlü bir bağlantı profili oluşturmak için ve genel SEO çabalarınızı arttırmak için etkili bir yoldur. Bu tip mesajlar için LSI kullanılması önerilmektedir. Nişle alakalı konularda içerik oluşturmayı, değerini arttırmak için atıfta bulunmaya dikkat etmelisiniz.

Doğal ve Doğal Olmayan Anchor Text

Doğal olmayan Anchor Tex için, web kullanıcıları sitenize bağlandıklarında sayfanızın içeriğini tamamlamaya yardımcı olmayan bağlantılarla karşılaşacaklardır. Bu durum hem web sitenizin itibarını zedeleyecek, hem de kullanıcıları alakasız konulara yönlendirecektir.

Anchor Text ile kullanıcıların web sitenizde daha fazla trafik oluşturmalarını sağlayabilirsiniz.

Doğal Anchor Text’lerde çıplak URL gibi doğal oluşumlar yer aldığından arama motorlarının son derece hoşuna gidecek bir durum olacaktır. Anchor Text’lerin aşırı kullanımı ya da tek yönlü Anchor Text backlinklerin çok sayıda olması web sitelerinin Google gibi arama motorları tarafından kötü kullanıcı deneyimi anlamına gelmesi ve ceza yeme durumunun ortaya çıkması olası bir tehlikedir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

34922b Captca Değiştir