Anahtar Kelime Sıralamasına Çok Takılmamalı!

Anahtar Kelime Sıralamasına Çok Takılmamalı!

Web sitenizin trafiğiyle ilgili raporlar aldığınızda, hedeflenen anahtar kelimelerin ortalama sıralamalarını gösteren tabloya odaklanırsınız. SEO üzerinde iyi bir bütçe ayırırken, anahtar kelime sıralamalarınızı takıntı haline getirmeniz yaygın bir durumdur.

İçindekiler

Rekabetçi ve çevrimiçi olarak bir adım önde olmak, Google sonuçlarında en üst sırada yer almak anlamına gelecektir. Asıl sorun, anahtar kelime sıralamaları çevrimiçi başarıyı ölçmek için alakasız bir metriktir. Gerçek anlamda SEO kampanyanızın işe yarayıp yaramadığını anlamak için, hangi ölçümlerin dikkat çektiğini öğrenmeniz gerekecektir.  SEO’nuzu derecelendirebilmeniz için bazı noktalar önem arz etmektedir. Bunlar;

Kaliteli Sayfalar Her Zaman Kazanır!

Uzun anahtar kelime öbekleri, bir SEO stratejisinin yapı taşları arasındadır. Bunlar, metin yazarlığı, meta veri ve bağlantı oluşturma stratejilerini optimize etmek için kullanılmaktadır. Web sitenizin alakalılığını arttırırsanız, böylece doğru web sayfalar, doğru insanlar için doğru arama sonuçları arasında görünecektir.

Web sitenizin her bir tam arama kelimesi için nasıl bir sıralaması olduğu önemli değildir. Çünkü insanların arama yöntemlerinde çok çeşitli özellikler bulunmaktadır. Google, kullanıcılarına daha iyi cevaplar sağlayabilmek için arama sorgularını analiz eden yapay zeka RankBrain’i kullanarak arama sonuçlarını özelleştirmektedir. Sonuçların daha az öngörülebilmesini sağlamakta ve web sitelerinin ne zaman, nerede görüneceğinin kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Web sitenizin alakalılığının arttırılması görünürlüğü arttırmaktadır.

Organik Büyümeyi Ölçün

  • Anahtar kelime sıralamalarını görmezden gelmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz. Organik arama alakalılığınızı ve görünürlüğünüzün artması durumunu nasıl değerlendirirsiniz?
  • Organik arama yoluyla gelen yeni site ziyaretçileri sayısının artış gösterip göstermediğinden emin olmalısınız.
  • Özellikle organik arama yoluyla gelen ziyaretçilerden gelen dönüşümlerin artmasını beklemelisiniz. Bir web sitesi çağrı takip numarasını ve gönderilen iletişim formlarını kullanan kullanıcıları takip etmeli ve raporlarınıza yansıtmalısınız.

Dönüşüm Sayısı                                            

İPUCU

Anahtar kelimelerin sıralamasını takıntı haline getirmeyin. Kişisel arama deneyiminizin, muhtemel müşterilerinizin gördüğü şey olması gerekmez. Bunu unutmamalısınız!

Sonuç odaklı çalışmanız gerekmektedir. Amacınız web sitenizi tanıtmak ve organik trafiğinizin artışını sağlamak ise yalnızca anahtar kelimelere takılmamalısınız.

İşletmeniz için en faydalı olacak yöntem, SEO ile ilgili konularda gelişim ve etkili web trafiği sağlamak istiyorsanız mutlaka bir SEO uzmanına güvenmeli ve uzmanla çalışmanız gerekmektedir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

eec6ab Captca Değiştir