Amazon Türkiye’de Artık Faaliyete Geçiyor!

Amazon Türkiye’de Artık Faaliyete Geçiyor!

Ülkemizdeki diğer satış platformlarına oranla daha alt bir komisyonla ülke piyasasına giriş yapacak olan Amazon, e-ticaretteki tüm dengelerin sallanmasına neden olabilir.

Bilindiği gibi Amazon, merkezi Birleşik Devletler olan bir e-ticaret devidir. Amazon, Mart ayının sonundan itibaren Türkiye’de test satışlarına başlayacağını tüm toptancı ve satıcılara bildirmiştir.

Amazon, Türkiye piyasasına mart ayının sonunda giriş yapıyor.

Amazon Yıl içinde 6 Adet Amazon Go Mağazası Açabilir

e-Bay, Gittigidiyor’u satın aldıktan sonra Amazon’un Türkiye’ye yönelik bir ticari girişimde bulunmasına kesin olarak bakılmakta idi. Amazon ise bu beklentileri karşılıksız bırakmayarak geçen yıl, merkezi Lüksemburg olan ve Amazon Europe Core Sari’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Amazon Turkey Services’i kurduğunu ve bununla birlikte Türkiye’deki toptancı ve satıcılara da bildirdiğini açıklamıştı.

Türkiye’de şu anki komisyon oranlarından, ürün yelpazesine kadar birçok alanda Pazar araştırması yapan Amazon, büyük ürün tedarikçileriyle bir araya gelerek onların beklentilerini öğrenmek istemiştir. Türkiye ortalamasında %15’lik bir komisyon olduğu bilgisine ulaşan Amazon, kendi kararı sonucunda %10 oranında bir komisyon ile giriş yapmaya karar vermiştir.

Mart ayının sonunda test satışlarına başlama hedefi olan amazon, domain adı olarak da www.amazon.com.tr adını kullanacak. Amazon, kargo bedelini de minimum seviyeye indirerek müşterilerin ilgisini çekebilmek adına kendi kargo şirketini kurmuştur.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

721231 Captca Değiştir