Ajansların Kullanabileceği En Etkili WordPress Eklentileri

Web tasarım ajansları, dijital pazarlama ajansları birbirlerine zıt düşen yüzlerce eklentiyi içerisinde barındıran internet siteleriyle sıklıkla karşılaşmaktadırlar. Bu zıtlıklar belirli bir zamanın sonrasında  WordPress tarafından desteklenmeyebilir ya da düzeltilmesi çok zor bir hal alabilir.

İçindekiler

Ajanslar eğer müşterileri için WordPress web siteleri oluşturuyorlar veya daha öncesinde oluşturulmuş bir sitenin yönetimini yapıyorlarsa, kullanılması gereken WordPress eklentilerine de hakim olmalıdırlar.

En Etkili 3 WordPress Eklentisi

Ajanslar için fayda sağlayabilecek en iyi 3 WordPress eklentisini sizler için derledik.

Wordfence ile Güvenliğinizi Sağlayın

2 milyonun üzerinde indirmeye sahip olan Wordfence, WordPress için kullanıcılar arasında en fazla popülerleşmiş güvenlik duvarı ve güvenlik tarama eklentisidir. Bu nedenle en etkili 3 eklentiden ilkine Wordfence denilebilmektedir.

Wordfence ile Neler Yapılabilir?

  • Web sitenizde oluşacak Bruteforce saldırılarını engelleyebilmektedir.
  • Wordfence ile SMS yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulama sağlanabilmektedir.
  • İstediğiniz ülkeden gelecek trafiği engelleyebilirsiniz.
  • Wordfence ile sahte web sitesi trafiği, botnet ve tarayıcıları engellemek için bir güvenlik duvarı oluşturabilirsiniz.
  • C99 ya da R57 gibi bilinen açıkları taramaya yardımcı olur.
  • İşlemleriniz esnasında herhangi bir tehlike ile karşılaşılması durumunda e-posta alırsınız.

BackWPUp Web Sitenizin Geleceği

Online ortamda bulunduğunuz için web siteniz her an her türlü tehlike ile karşı karşıya kalabilir. Veritabanınızda arıza durumları ortaya çıkabilir, siteniz dış etkenler tarafından saldırıya uğrayabilir veya yanlış bir tema ya da eklenti yükleyerek herşeyi bozabilirsiniz. Bu noktada BackWPUp devreye girmektedir. Web sitenizin yedeğini alarak istediğiniz haline geri yükleyebilme imkanını size sunmaktadır. Bu yedekleme özelliği sayesinde BackWPUp, son derece popülerleşmiş bir WordPress eklentisi haline gelmektedir. BackWPUp kullandığınız süre içerisinde web sitenizde dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Hata yapsanız dahi eski hale getirebilme imkanınız bulunmaktadır.

WordPress web siteleri için güvenlik ve kolaylık açısından önemli eklentiler bulunmaktadır.

Yoast SEO Her Durumda En İyisi

2008 yılından bu yana Yoast SEO, WordPress’in en popüler eklentisidir. Çok sağlam olan platformu sayesinde Yoast SEO, kod bilgisi olmayan kullanıcıların sitelerinin karmaşık arka planlar üzerinde çalışmalar yapmalarına gerek kalmadan, kategori ve etiketler gibi birçok şey için sayfa optimizasyonu yapılmasını sağlamaktadır. Bunun dışında Yoast SEO, sayfa başlıklarını, meta descriptionları, sayfa okunabilirliğini ve diğer ayarlamaların yapılması için kılavuzlık  etmektedir. Ayrıca Yoast SEO, Google arama sonuçları için toplu düzenleme ve snippet önizlemeleri gibi özellikleri ile kullanıcıların favorileri arasındadır.

Sonuç...

WorPress siteler oluşturulurken veya yönetimi yapılırken, WordPress siteleri için kullanılabilecek en popüler bu 3 eklentiyi kullanmanızda oldukça fayda bulunmaktadır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(3 Oy . Ortalama Puan : 5 )
YORUMLAR
  • eda genç

    çok teşekkür ederiz çok faydalı bir bilgi.

SİZ DE YORUM YAZIN

c23f07 Captca Değiştir