Rakiplerinizin Muhtemelen Kullanmadığı 5 Yerel SEO Taktiği

Rakiplerinizin Muhtemelen Kullanmadığı 5 Yerel SEO Taktiği

Size rakiplerinizin muhtemelen kullanmadığı veya unuttuğu bazı yerel SEO taktiklerini sunuyoruz. İşte 5 SEO taktiği;

İçindekiler

Yerel SEO bazı sektörlerde ve şehirlerde şiddetli rekabetin yaşandığı bir hal almış durumda. Tüm SEO uygulamalarının da aslında nasıl farklı alanlara hitap ettiğini Local SEO ile anlayabiliyoruz.

İPUCU

SERP’te bazı durumlarda ve arama sonuçlarının kullanıcılar tarafından uyguluğuna bağlı olarak haritalar sonuçları Google organik sonuçlarının üstünde yer alabiliyor.

Peki, site sahibi olarak rakiplerinizi yerel aramalarda nasıl aşağıya atabilir veya onun üstüne çıkabilirsiniz?

1. Fotoğraflar

Birçok işletme sahibi firmasının içinden, dışından veya ekibinin de dâhil olduğu kaliteli fotoğrafları yüklemiyor. Bunlarda kullanıcıların bu işletmeyi tam tanıyamamasına sebebiyet verebiliyor. Yeni gelen özellikle beraber iletmeye videoların da eklenebildiğini belirtelim.

2. Çalışma Saatleriniz Doğru Mu?

Firmanızın açık olduğu saatler hangileridir? Hangi günlerde size ulaşabilirler ve özel olarak çalışma saatiniz, resmi günlerdeki durumuz nasıl gibi soruların cevabını My Business panelinizde kullanıcılara sunabilirsiniz.

3. Google Posts

Öncelikle bir işletmeniz varsa kesinlikle Google My Business kayı almanız gerekmektedir; eğer Google’da daha önceden firmanızın bir kaydı varsa bunu sahiplenebilir ve çeşitli doğrulama yöntemlerini kullanarak yetki sahibi olabilirsiniz. Google Post yayınlarını Local SEO’da taktik gibi bakabilirsiniz, şöyle ki bu özellikle;

  • Yaklaşmakta olan özel ürünlerinizi tanıtabilir,
  • Fırsatları belirtebilir,
  • Rezervasyonları gösterebilir,
  • Yaşadığınız etkinlikleri gibi bilgileri burada gösterebilirsiniz.

Google posts oluşturmak için bunları yapabilirsiniz.

Google post oluşturmak oldukça kolaydır. Google My Business panelinize giriş yaptıktan sonra solda “Yayınlar” sekmesine tıkladığınızda size ilk mesajınızı oluşturmak için bir alan açılacaktır.

Post yayınlama ekranı için detayları buradan seçebiliyorsunuz.

Fotoğrafınız ekledikten sonra yayınızı bu kısma girebilirsiniz. Burada yine spam ya da benzeri agresif yazılar oluşturmanız işletmenizi askıya alınmasına neden olabilir. Yayınızı etkinlik haline getirebilir ve bağlantıları ekleyerek rezervasyon yaptırabilir, kaydol, satın al ve teklif al butonlarını da burada kullanarak yeni yayınları oluşturabilirsiniz.

Postanızı yazıp yayınladıktan sonra My Business giriş listenizde aşağıdaki gibi görünüm elde edilecektir. (Birkaç dakika sonra bu ekrana yansıma olabilir)

My Business giriş ekranı bu şekilde olacaktır.

Google Posts Yayını Ne Zaman Kaldırılır?

Burada bir spam tekniği ya da olmaması gereken posts varsa algoritmalar otomatik olarak gönderiyi kaldırabilir bununla beraber yayınlar 7 gün sonra işletme panelinden kaldırılır; ama yönetici panelinde size gözükür.

Google Yayınlar Sıralamada Kesin Etkili Mi?

Elbette bunun için %100 diyemeyiz; ama Joy Hawkins tarafından yapılan araştırma sonuçları 7. Sırada yer alan işletmenin 2. Sıraya kadar geldiğini gösteriyor.

4. İşletme Kategoriniz Doğru Mu?

Google haritalardaki post özelliğinin deneme yoluyla çalışması.

İşletmenizin en iyi sizi açıklayan Google My Business kategorisi ile tanımlandığından emin olunuz. Mevcut kategoriler haricinde siz kategori oluşturamazsınız. Örneğin “klima yetkili servisiyseniz” burada “Klima servisi” gibi ana kategoriyi isteğe bağlı seçebilirsiniz. Yanlış ya da alakasız kategori seçmek sıralamanızı olumsuz etkileyebilir.

5. Sık Sorulan Sorular

2017’de Local SEO’daki en büyük yeniliklerinden birisi de Sık Sorulan Soruların Local aramalarda işletmelere ziyaretçilerin soru sorma ve işletme sahibinin de cevap vermesini sağlaması oldu. Burada kullanıcıların dikkatlerini üzerinize çekmek ve sorularına cevap vermek iyi bir SEO sinyali sayılabilir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

08acd3 Captca Değiştir