2018 Yılı için 4 Temel Gayrimenkul SEO Taktiği

2018 Yılı için 4 Temel Gayrimenkul SEO Taktiği

Emlak, gayrimenkul içeriğine sahip web siteleri içeriklerini en iyi şekilde optimize ederek arama motorlarında sıralama edinmektedir ve bununla birlikte rakipleriyle de yarışmaktadırlar.

İçindekiler

İPUCU

Gayrimenkul içeriğe sahip web siteleri için SEO çalışmalarını uygulamak son derece zordur ve etkili stratejilerin uygulanması gerekmektedir.

SEO optimizasyonu, detaylı ve geniş içerik aynı zamanda da yerel bilgilerle dolu bir web sitesi arama motorlarının aradığı gayrimenkul siteleridir. SEO çalışmalarına ilgi gösteren tüm büyük marka ve şirketler bu stratejileri en iyi şekilde uygulamaktadırlar.

1. Farklı Anahtar Kelimelerle Birden Çok İçerik Parçası Oluşturun

SEO kampanyalarınızı en iyi şekilde yöneterek, daha fazla içerik oluşturarak ve hedeflediğiniz anahtar kelimeleri kullanarak gayrimenkul sitenizi arama motoru sıralamalarında en iyi yerlere getirebilirsiniz. Örnek olarak “Ev” ve “Kiralama” gibi birbirinden farklı ancak aynı amaç için aratılan anahtar kelimelerdir. Bu nedenle bu anahtar kelimelerle ilgili içerikler oluşturmanız gerekmektedir.

Müşterilerin aratabileceği farklı anahtar kelimelerle birçok içerik oluşturmalısınız.

Yine farklı bir örnekle açıklanacak olursa “Kiralık evler” anahtar kelimesiyle Google’da sıralama almaya çalıştığınızı varsayalım. Bu konuda sadece 1 tane yayınınız varsa, Google anahtar kelimeyle ilgili sizi bir yetkili olarak tanımayacaktır. Yapmanız gereken ise kiralık evler konusuyla ilgili bir dizi ayrıntılı ve uzun içerikler oluşturmalısınız. Konu başlıkları birbiriyle ilişkili olmalıdır. Kiralık evler anahtar kelimesiyle oluşturulacak içeriklerden birisinin başlığı örnek olarak “Kiralık 1+1 ev” olarak oluşturabilirsiniz.

2. İlgili Şehre Özgü İçerikler Oluşturun

Yerel içeriğinizle kendi kitlenize hitap ediyor olmanız hem yerel arama trafiğinizi arttıracak hem de Google’ın son derece hoşuna gidecektir. Bir rapora göre New York City,  pazar payına hakim ve rekabetçi özel siteler kurmuştur. Google ve diğer arama motorları, kullanıcılara en alakalı, yararlı bilgileri ve özellikle gayrimenkul SEO’larında yerel sonuçlara dönüş anlamına gelmektedir. Yerel içeriklerinizi oluşturmak mutlaka müşteri potansiyelinizi arttıracaktır.

3. Çevrimiçi Araçlar Sağlayın

Bu içerik, en yüksek arama hacmi ile yüksek talep görmektedir. Gayrimenkul şirketlerine müşteri yolculuğunda öncelikli olarak tüketicilerle iletişim kurabilme fırsatı sunmaktadır. Müşteriler genel olarak çevrimiçi araçları sevmektedirler. Bu araçlardan bazıları ise;

 • Yatırım amaçlı gayrimenkul hesaplayıcısı
 • İpotek ödeme hesaplayıcısı
 • En iyi mortgage hesaplayıcısı
 • Ev hesap cetveli satın alma maliyeti
 • Ev kredisi hesaplayıcısı

Birçok web sitesi, bu tip hesap cetvellerini web sitenize ücretsiz olarak yüklemenizi sağlayabilmektedir.

Gayrimenkul sitelerinin üst sıralarda yer alabilmeleri için doğru SEO stratejileri uygulanmalıdır.

4. Video İçeriğinizi Oluşturun

Video içerikleri, konaklamalar ve “townhouses” aramaları için popüler bir arama türüdür. Bunu destekleyen birkaç arama istatistik ise;

 • 2020’ye kadar tüm tüketici internet trafiğinin %80’i videolara harcanacaktır. (Cisco)
 • Ortalama Facebook videosu, ortalama Facebook fotoğraflarından %135 daha fazla organik alana ulaşmaktadır. (SocialBakers)
 • Pazarlama çalışmalarında video kullanan markalar, geçen yıla göre gelirleri yıllık bazda %49 daha hızlı büyümüştür. (Aberdeen Grubu)

Gayrimenkul sektöründe ilgi çeken videoların türleri nelerdir?

 • Video listeleme
 • Röportajlar (ev sahipleri, emlakçılar, satıcılar)
 • Tavsiye videoları
 • Mahalle vitrin videoları
 • Şehre ait gözde mekanlar
 • Konut piyasasına ait videolar

Bu tip videoları listelemek SERP’lerde öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

e9a667 Captca Değiştir