2018 Pazarlama İçin Sizin Yılınız Olabilir

2018 Pazarlama İçin Sizin Yılınız Olabilir

Yüksek kaliteli ürün ve hizmetlere sahip olmak doğru yolda ilerlemenizi sağlayacak olsa da, resmi tamamlamak için sağlam bir dijital pazarlama planına ihtiyacınız olacaktır.

İçindekiler

Etkili bir pazarlama kampanyası hazırlarsanız ve uygularsanız, teklifinizi sizden satın almak için istekli olanların önüne koyarsınız ve sonucunda da kararlılığınızı arttırırsınız. Bunun için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bazı ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır;

Bir Planla Başlayın

Hedefinize uygun bir dijital pazarlama planı ile alt satırınızı geliştirmek için bir eylem planı oluşturmak pazarlama stratejiniz için bir başlangıç olmalıdır. Başlangıç aşamasında zaman, para ve enerji kaybetmek istemiyorsanız öncelikle hedef kitlenizi tanımanız gerekmektedir. Dönüşüm oranınızı optimize etmek istediğinizde sattığınız şeylerden en fazla yararlanacak kişileri düşünmeli ve onları hayal kırıklığına uğratmamalısınız.

Dijital pazarlamada başarı istiyorsanız mutlaka bir planınız olmalı.

Hedef kitlenizi tanımanın yanı sıra bütçenizin ne kadarının pazarlama kampanyanıza tahsis edilmeye hazır olduğuna karar vermelisiniz. Elde etmek istediğiniz şeyin net bir görüntüsüne sahip olmak, sizi daha doğru yollara taşıyacaktır. Stratejinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, pazarlama planınız ne kadar etkili olursa olsun, her zaman küçük değişiklikler yapmalı ve sonuçlarını test etmelisiniz.

Tıklama Başına Maliyet (TBM)

Bir bütçeniz varsa ve hala işinizi büyütmek için güçlü bir pazarlama planı kullanmak istiyorsanız, tıklama başına ödeme reklamı tüm işi halledecektir. İnsanlar genellikle ürün ya da hizmet almak istediklerinde arama motorlarına yöneldiklerini ve bu trendi kararlılığınıza fayda sağlamak için kullanabilirler. Anahtar kelime araştırma yöntemini kullanarak, işinizle ilgili çözümler istediklerinde kullanıcıların kullandığı terim ve deneyimleri öğrenin.

İyi bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmak için tıklama başına ücretleri kullanmalısınız.

Ardından, mesajınızı alıcıların önüne çıkmak için Google’daki ve diğer arama motorlarındaki bu anahtar kelimelerle ilgili teklif verebilirsiniz. Harcamaya hazır olduğunuz miktar, elde edeceğiniz satışların sayısında da önemli rol oynayacaktır.

[iliskiliyazi id=22]

Sosyal Medya Pazarlamacılığını Kullanın

Birçok tüketici Facebook ve Twitter hesabına sahip olduğundan sosyal medya, bir işletmeyi tanıtmak için harika bir yoldur. Pazarlama ihtiyaçlarınız için Facebook uygulamasını kullanırsanız, reklamlarınızı, harcama alışkanlıklarına, yer, ilgi alanlarına ve daha fazlasına dayalı olarak hedefleyebilirsiniz.

Dijital pazarlamanızda sosyal medyayı etkili kullanmalısınız.

İnsanlar sosyal medyaya girdiklerinde, bir şeyler satın almak için her zaman bunu yapmazlar, bu nedenle çok fazla zorlamak istemezsiniz. Bunun yerine, ücretsiz teklifler sunmayı ve dikkatlerini çekmek için kampanya kuponları vermeyi düşünmelisiniz. Sonuçlarınızı bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız kitlenizi büyütmek için görselleri kullanmanız gerekmektedir. Sosyal medya hesaplarınıza yararlı içerikler gönderebilirsiniz ve müşterilerinizi psikolojik olarak paylaşmaya mecbur bıraktırabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonunu Kullanın

Her tıklama başına ücretli pazarlama, mesajınızı doğru insanlara iletmenin güzel bir yoludur; Ancak sorunla ilgili bir şey yapmazsanız, kâr marjına zarar verebilirsiniz. Neyse ki, etkili bir arama motoru optimizasyonu stratejisi ile pazarlama çabalarınızı tamamlayabilirsiniz. Süreç, web sitenizi veya blog’unuzu Google’ın ve diğer arama motorlarının ilk sıralarda görünmesi için adımlar atmak anlamına gelmektedir.

Etkili bir pazarlama için SEO çalışmalarını kesinlikle uygulamalısınız.

Başlamaya hazır olduğunuzda, içerik fikirleri üretmek için anahtar kelimeler listenizi kullanmalısınız. İstediğiniz sonuca ulaşma şansınızı arttıracak geri bağlantıları oluşturacaksınız.

E-Posta Pazarlama Kullan

Güçlü bir dijital pazarlama kampanyası uyguladıktan sonra bile, insanlara web sitenizi veya satış sayfanızı görmelerini sağlamak için zaman ve para harcamanız gerekmektedir. Ancak bu sorunu e-posta pazarlamasını kullanarak çözebilirsiniz. Öncelikle kullanıcıları posta listesine katılmaya teşvik etmek için onlarla iletişime geçmenize izin veren bir tercih sayfası oluşturmalısınız.

E-posta pazarlamaları  her zaman etkili bir yöntemdir.

Potansiyel müşterileriniz kaydolduktan sonra, akıllarının önüne sizi koruyacak yararlı makaleler ve özel teklifler göndererek güven inşa edebilirsiniz. Ardından, onlara bir satın alma işlemi yapmalarını teşvik etmek için en son ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi gönderebilirsiniz.

İçerik Pazarlama Yöntemini Kullanın

Güven oluşturmak ve satış elde etmek misyonunuzun bir parçasıysa eğer, içerik pazarlaması göz ardı etmek istemeyeceğiniz önemli bir faktördür. Blogcular ve endüstri liderleri, temsil ettikleri alanlarda çok fazla etki yapar, ancak her zaman kaliteli içerik sunmak için yeterli zamana sahip değildirler.

İçerik pazarlaması yöntemi müşterilerin ilgisini çekmek için etkili bir stratejidir.

Web sitenize dönük bağlantıları alarak bu boşluğu doldurabilirsiniz. Ayrıca, ilgi çekici içeriği sitenize yüklemek, insanların beğenisini kazanmalarını ve paylaşmalarını sağlayarak size özgür bir poz verme imkanı tanımaktadır. Doğru kullandığınızda, içerik pazarlaması nefes kesici getiriler sağlayacaktır.

Sonuç Olarak…

İçeriğinizi doğru insanlara ulaştırmanın zorlu bir süreç olması gerekmez ve dijital pazarlamanın gücünden yararlanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Ödeme tıklama başı reklamlar, arama motoru optimizasyonu ve içerik pazarlaması karlılığınızı arttıracak bir şekilde birlikte çalışacaktır.

İPUCU

Hangi yöntemlerin mümkün olan en iyi sonucu verdiğini görmek için deneyler yapmanız gerekecek ve bunu yapmanız sizi doğru yola ulaştıracaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

0b6273 Captca Değiştir