2018 İçin İçerik Pazarlama Tahminleri

2018 İçin İçerik Pazarlama Tahminleri

2017 yılında en fazla gözle görülen değişiklikler arasında Twitter’da 140 karakterlik yazı kuralı 280 karaktere kadar çıkartıldı. Linkedin insanlar arasında çok daha yaygın ve popüler bir durum oldu. Google reklamları sayesinde web sitesi trafikleri hızlı bir artış gösterdi.

İçindekiler

Peki 2018 yılında içerik pazarlama ile alakalı neler olabilir?

1. Linkedin Zaman Çizelgesini Düzeltebilir

İlk olarak Linkedın’in kullanıcıları rahatsız eden zaman çizelgesini düzelteceği düşünülmektedir. Linkedın uygulamasını kullanıyorsanız, insanların herhangi bir adımda ilk başta gelen alanda bir cümle oluşturup boşluk bıraktıkları ve bir saniye içerisinde yaptıkları bu işlemin ortalama katılımı artıran şu anki çerçeveye sahip olduklarını fark edeceksiniz.

Bu herkesin daha fazla katılımcı sağlamak için kullandığı ve dolayısıyla Linkedın’i genel olarak rahatsız edici bir pazarlama platformu haline getiren bir soruna neden olmuştur. O nedenle de Linkedin’in bu durumu fark edip bir geliştirme yapması beklenmektedir.

İçerik pazarlamada 2018 yılında özellikle Linkedin üzerinde büyük gelişimler beklenmektedir.

Geçen yıllarda Facebook, clickbait tarafından istismar edilmekle ilgili bir sorun yaşamaktaydı.  Linkedın’in 2018’de Facebook gibi kendi sorunlarını çözeceğini ve pazarlamacılar için çok daha etkili bir değişiklik ortaya çıkaracağı düşünülmektedir.

2. EMD Etkisi %2,75’e Düşecek

İkinci tahmin, 2018’de domain etkisinin azalması olacaktır. Açıkçası şu anda bile eskiye nazaran bir miktar düşüş göstermiştir.

Herkes Google’ın arama sonuçlarında tam eşleşme alanlarını ilerletme konusunda daha güçlü olduğunun bilincindedir; ancak genelde bunun zamana bağlı olarak artış gösterebileceğini, çünkü daha fazla markanın arama sonuçlarında rekabet etmek için bir anahtar kelimeden daha fazlası olan bir marka olmaları gerektiğini anlamaları gerekir.

Dolayısıyla doğal olarak  tam eşleşme ve kullanan herkes, varsayılan olarak  kendileri için bir marka dezavantajı yaratır. Tam eşleşme kullanmayan herkes, 2018 yılında daha fazla EMD gereken bir marka avantajı yaratmış olur.

[iliskiliyazi id=144]

3. Mobil İnfographics Popülerliğini Arttırıyor

Mobil bilgi grafikleri hızla çoğalmakta ve daha popüler hale gelmektedir. Gerçekten de içerik pazarlama ajanslarında bu yılın sonuna kadar genel anlamda çok fazla uyumlu olmayan bir durumdur. Mobil bir enformasyon fikri, özünde 2 adet bilgi grafiği, bir tanesi de masaüstü versiyonu temel olarak infografik ölçekte azalmaya ve hala gerçekten okunaklı ve meşgul olan 2. versiyonun yaratılmasıdır.

Eğer yerinde ve doğru kodlama yapılırsa kullanıcıların mobil cihazlarına da uyumlu hale getirilirse iyi bir geliştirme fikri olabilmektedir; çünkü şu anda masaüstü için infografi olanı oldukça zayıf bir mobil deneyim yaşatmaktadır. Etkileşime geçilebilmesi için yakınlaşılması gerekiyor bu da kullanıcı deneyimi açısından çok olumlu sonuçlar vermemektedir.

2018 yılında içerik pazarlaması ile ilgili bir takım değişiklikler olacağı tahmin edilmektedir.

4. Farklılaşma Etkili Olacak

2018 yılında  içeriklerle sayesinde dolaylı olarak markaların SEO ile ilgili bakış açısının değişeceği yönünde bir tahminde bulunabiliriz. Bu durum hiç olmadığı kadar etkili olacaktır. Genellikle bir markaya uygun uzun uzun içerikler üretilerek bu içerikler daha sonrasında yine marka yönergeleriyle eşleştirilir.

2018 yılında uzun uzun bir konu hakkında içerikler oluşturmak yerine, içeriğin daha fazla bilgi ağırlıklı, dolu dolu bir içerik oluşturularak farklılaştırılacağını tahmin etmekteyiz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

36e1ed Captca Değiştir